Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.04.2019, 12:44

Snapchatu vzrástol počet užívateľov, firma znížila stratu

Vďaka prudkému nárastu príjmov z reklamy stúpli platforme tržby o takmer 40 percent.

Snapchatu vzrástol počet užívateľov, firma znížila stratu
Zdroj: Reuters

Firme Snap, prevádzkovateľovi sociálnej siete Snapchat, vzrástol v tohtoročnom prvom štvrťroku prvýkrát za tri kvartály počet užívateľov. Údaj ostro sledovaný investormi a zadávateľovi reklamy vzrástol o štyri milióny na 190. Technologická firma prevádzkujúca fotografickú aplikácii navyše znížila svoju stratu o 20 percent na 310 miliónov dolárov, vyplýva to z jej oznámenia, ktoré cituje agentúra DPA.

Vďaka prudkému nárastu príjmov z reklamy stúpli tržby Snapchatu o takmer 40 percent na 320 miliónov dolárov. Analytici v priemere očakávali tržby len vo výške 306,6 milióna dolárov.

Podľa odhadu analytikov spoločnosti Refinitiv sa mal počet používateľov zvýšiť len na 187,2 milióna. Stále však zostáva pod 191 miliónmi, kam sa vyšplhal vlani, pripomenula agentúra Reuters. Snapchat tiež nezverejnil odhad budúceho rastu počtu užívateľov a varoval, že ich v druhom štvrťroku zvyčajne pribúda menej ako v prvom kvartáli.

Firemné akcie pridali ihneď po zverejnení hospodárskych výsledkov 12 percent, neskôr ale väčšinu svojich ziskov zmazali. Od začiatku tohto roka však svoju hodnotu viac ako zdvojnásobili.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.