Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.04.2019, 10:05

Na Twitteri bude jednoduchšie nahlasovať dezinformácie o voľbách do Európskeho parlamentu

Funkcia bude v Európskej únii dostupná od budúceho týždňa.

Na Twitteri bude jednoduchšie nahlasovať dezinformácie o voľbách do Európskeho parlamentu
Zdroj: Pixabay

Sociálna sieť Twitter kvôli voľbám do Európskeho parlamentu a parlamentným voľbám v Indii zavádza novú funkciu pre ľahšie upozorňovanie na nepravdivé informácie napríklad o termíne či spôsobe hlasovania. Spoločnosť to oznámila na svojom oficiálnom blogu. Po zvyšok roka chce nový nástroj prevádzkovať aj pri ďalších voľbách po celom svete.

Twitter rozšíri ponuku pri nahlasovaní príspevku o možnosť, ktorej výberom dá užívateľom správcom siete najavo, že dané oznámenie obsahuje zavádzajúce informácie. Pred odoslaním správy môže ešte užívateľ dôvody nahlásenie konkretizovať. Funkcia vraj bude v Európskej únii plne prevádzkyschopná od budúceho týždňa.

V tlačovej správe Twitter uvádza, že na jeho sieti nie je povolené šíriť zavádzajúce informácie o spôsobe hlasovania alebo o registrácii k voľbám, o požiadavkách pre účasť vo voľbách, rovnako ako nepresné tvrdenia o oficiálnom termíne volieb. Podobné opatrenia urobil pred vlaňajšími voľbami do amerického Kongresu i Facebook, hoci šírenie manipuláciou a neprávd vo všeobecnosti jeho pravidlá neporušuje.

"Volebné právo patrí k základným ľudským právam a verejná debata na Twitteri nie je nikdy významnejšia ako pri voľbách. Akékoľvek pokusy o podkopanie procesu registrácie k voľbám alebo samotnej účasti vo voľbách sú v rozpore so základnými hodnotami našej spoločnosti," napísal Twitter.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.