Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.04.2019, 11:25

Príbeh služobníčky pokračuje. V sobotu štartuje druhá séria

Nové epizódy sledujú hlavnú hrdinku, ktorej sa podarilo uniknúť z diktatúry ovládanej mužmi .

Príbeh služobníčky pokračuje. V sobotu štartuje druhá séria
Zdroj: RTVS

Na obrazovky Dvojky sa v sobotu 27. apríla večer vráti Elisabeth Moss ako June v oceňovanom seriáli Príbeh služobníčky (The Handmaid's Tale) nakrúteného podľa rovnomenného románu Margaret Atwood. Hoci prvá séria vyčerpala dej knihy, tvorcovia sa pustili do pokračovania a spisovateľka pri projekte zostala ako konzultantka. Druhá séria tak pokračuje 13-timi epizódami a prinesie plno nečakaných zvratov.

Zdroj: RTVS

​Hlavnou postavou prvej série bola Fredova (v originále Offred) v podaní Elisabeth Moss. V druhej sérii sa objaví s novou identitou, ale príbeh sa točí okolo jej tehotenstva a urputného boja za vyslobodenia vlastného dieťaťa z hrôz Gileádu. Nové epizódy dystopickej vízie budúcnosti sledujú hlavnú hrdinku, ktorej sa z diktatúry ovládanej mužmi podarilo uniknúť, hrôzy republiky Gileád si ale stále nesie v sebe.

Zdroj: RTVS

​Totalitná spoločnosť Gileád na území niekdajších Spojených štátov militantne volá po „návrate k tradičným hodnotám“. Ľudstvo je zdecimované ekologickou katastrofou a takmer prišlo o schopnosť reprodukcie. Ženy, ktoré plodnosť nestratili, musia rodiť deti pre najvyššie privilegované vrstvy spoločnosti.

Zdroj: RTVS

​Sama spisovateľka sa pri návšteve Prahy vyjadrila, že Príbeh služobníčky sa môže stať. „Obecne nie je takéto správanie obmedzené na jednu krajinu jedno náboženstvo alebo na jedno obdobie. História nás poučila, že aj keď sa doba zdá byť celkom slobodná, otvorená, demokratická, neznamená to, že takou zostane. Sloboda nie je navždy,“ hovorí Margaret Atwood.

Tvrdí, že hoci ide o dystopiu, udalosti si nemusela vymýšľať, stačilo čerpať z histórie. Kanadská spisovateľka napísala knihu v roku 1984. Získala za ňu viacero prestížnych cien, ako Governor General či Arthur C. Clarke Award, v roku 2017 si v Prahe osobne prevzala Cenu Franza Kafku.

​​Prvá séria Príbehu služobníčky zažiarila na televíznych cenách Emmy, uspela na prestížnych Zlatých glóbusoch a na konte má aj trofeje Amerického Filmového Inštitútu, britskej BAFTY alebo scenáristické ceny únie Writers Guild of America.

Zdroj: Emmy Awards

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.