Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.04.2019, 13:25

Antonio Banderas ako Picasso v novom seriáli na RTVS

V nedeľu začína na RTVS výpravný životopisný seriál Génius: Pablo Picasso.

Antonio Banderas ako Picasso v novom seriáli na RTVS
Zdroj: RTVS / Antonio Banderas ako Pablo Picasso

Po seriáli Génius: Albert Einstein prichádza RTVS s ďalším životopisným seriálom z produkcie National Geographic. Desať nedeľných večerov na Dvojke bude od 28. apríla vyhradených pre Antonia Banderasa, ktorý stvárnil hlavnú úlohu v novom seriáli Génius: Pablo Picasso.

Zdroj: RTVS / Génius

​Tvorcovia spracovali Picassov život v dvoch dejových líniách: detstvo, mladosť i začiatky umeleckého pôsobenia sa prelínajú so životom už známeho a úspešného maliara, v ktorom hralo dôležitú úlohu nielen umenie, ale aj ženy – jeho múzy. Seriál priblíži život, myslenie i tvorbu tohto jedinečného génia. Americký životopisný príbeh o španielskom maliarovi mal svetovú premiéru pred rokom.

Zdroj: RTVS / Génius
Zdroj: RTVS / Génius
Zdroj: RTVS / Génius
Zdroj: RTVS / Génius

​Picasso sa narodil v roku 1881 v španielskej Malage, ale takmer celý život žil vo Francúzsku, kde aj v roku 1973 zomrel. Hoci bol Picasso v prvom rade maliar (veril, že umelec musí byť maliarom, aby mohol byť považovaný za umelca), tiež pracoval na malých keramických a bronzových soškách, kolážach a dokonca písal aj poéziu. „Je suis aussi un poète“ (Som aj básnik), hovoril žartom svojim priateľom.

Keď nepracoval, neznášal samotu. V Paríži mal okruh významných priateľov v štvrtiach Montmartre a Montparnasse, vrátane osobností ako André Breton, Guillaume Apollinaire, spisovateľka Gertrude Steinová a iných. Okrem manželky či prvoradej priateľky si zvyčajne vydržiaval niekoľko mileniek.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.