Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.04.2019, 18:00

George Clooney nakrútil minisériu podľa slávnej Hlavy 22. Premiéru má čoskoro na HBO

Prinášame dva tipy na zaujímavé seriálové novinky, ktoré uvedie v máji HBO.

George Clooney nakrútil minisériu podľa slávnej Hlavy 22. Premiéru má čoskoro na HBO
Zdroj: HBO / Hlava 22

HBO prinesie v máji dve seriálové novinky. Jedna bude odhaľovať príčiny černobyľskej havárie, druhá v réžii Geogea Clooneyho vznikla na motívy slávneho románu Hlava 22.

Nová adaptácia románu Josepha Hellera Hlava 22 prichádza po takmer päťdesiatich rokoch od premiéry slávneho filmu Mikea Nicholsa s Alanom Arkinom v role kapitána Johna Yossariana.

Šesťdielnu minisériu režíroval George Clooney, ktorý sa tiež predstaví v úlohe Scheisskopfa. Christopher Abbott stvárni Yossariana, pilota bombardéru a flákača, ktorý pri akomkoľvej pokuse vyhnúť sa nezmyselným povinnostiam narazí na absurdný paragraf známy ako Hlava 22. Novinka bude mať premiéru v sobotu 18. mája, 

Druhou májovou novinkou je päťdielna miniséria Černobyľ, ktorá má premiéru v utorok 7. mája. Zrekonštruuje príbeh jadrovej havárie na Ukrajine z roku 1986 jednej z najhorších katastrof v histórii, ktorá bola spôsobená človekom.

Zdroj: HBO / Černobyľ

Hlavnými predstaviteľmi sú popredný sovietsky jadrový fyzik Valerij Legasov (Jared Harris) vyšetrujúci tragédiu, podpredseda vlády Boris Ščerbin (Stellan Skarsgård) poverený Kremľom, aby viedol vládnu komisiu zisťujúcu okolnosti havárie a jadrová fyzička Ulana Khomyukova (Emily Watson), ktorá chce odhaliť tajemstvo černobyľského nešťastia. Americko-britskú minisériu z koprodukcie spoločností HBO a Sky režíroval Johan Renck.

Z májových noviniek stojí za zmienku aj dokument zo zákulisia natáčania Hra o tróny: posledná hliadka. Diváci ho uvidia 27. mája, týždeň po veľkom finále seriálu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.