Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.04.2019, 14:45

Blížia sa hokejové majstrovstvá sveta. RTVS odvysiela všetkých 64 hokejových zápasov

RTVS presunie svoje vysielacie štúdiá priamo na štadióny v Košiciach a v Bratislave.

Blížia sa hokejové majstrovstvá sveta. RTVS odvysiela všetkých 64 hokejových zápasov
Zdroj: TASR - Martin Baumann

RTVS prinesie z tohtoročných Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji všetkých 64 zápasov, internetové vysielanie vo full HD kvalite, moderné vysielacie štúdia v Košiciach a v Bratislave, mapovanie zákulisia, pestrý predzápasový program a množstvo ďalších zaujímavostí. Denne odvysiela 9 až 12 hodín premiérového obsahu, uvádza v tlačovej správe.

Všetky zápasy sa objavia na televíznej Jednotke alebo Dvojke v kombinácii priamych prenosov a záznamov, v prípade paralelných zápasov na webe RTVS. Sledovať ich bude možné aj v HbbTV v aplikácii RTVS.

„Našu pozornosť upriamujeme predovšetkým na snahu priniesť televíznym divákom a rozhlasovým poslucháčom kompletný prehľad o priebehu majstrovstiev sveta. V rámci značky RTVS vnímame celý projekt trojrozmerne – televízna obrazovka, sociálne médiá a rádio,“ priblížil šéf Sekcie športu Matej Hajko.

Na Jednotke si diváci môžu pozrieť zápasy slovenskej reprezentácie a vybrané zápasy vyraďovacej časti majstrovstiev. Všetky stretnutia národného tímu v skupine a v prípade postupu tiež v play-off i finálový zápas odvysiela naživo Rádio Slovensko. Nebudú chýbať aktuálne živé vstupy zo všetkých stretnutí základnej aj vyraďovacej fázy v oboch dejiskách.

„Rozhlas je veľmi dôležitá súčasť našej práce. Zo siedmich zápasov základnej časti hrá Slovensko dva zápasy počas pracovného dňa, čomu venujeme v rozhlase veľkú pozornosť, pretože množstvo ľudí nebude môcť byť v tom čase pri televízoroch,“ konštatoval Matej Hajko.

​​Dôraz na Steel Arénu v Košiciach

Zápasy skupiny v Košiciach, v ktorej hrá aj reprezentácia Slovenska, budú komentovať Pavol Gašpar, Matej Hajko a Marek Marušiak. Zápolenie slovenského tímu sprostredkujú divákom dvaja komentátori a jeden expert z trojice Ján Pardavý, Boris Valábik a Rastislav Staňa. „Je to model zaužívaný najmä v severoamerickom regióne. V rámci strednej Európy bude RTVS patriť medzi priekopníkov na veľkom športovom podujatí,“ uviedol Matej Hajko. Zápasy skupiny v Bratislave budú komentovať Matúš Krutý a Tomáš Košec.

„RTVS pripravila projekt, ktorý bude znamenať najvyšší počet odvysielaných hodín počas majstrovstiev sveta v histórii. Programový blok venovaný šampionátu odštartujeme už hodinu a pol pred začiatkom prvého zápasu dňa. Po večernom zápase zosumarizujeme celý deň zostrihom najdôležitejších momentov s pôvodným komentárom všetkých zápasov hracieho dňa,“ poznamenal Matej Hajko.

Programový blok začne naživo vysielaná talkshow Pred hokejom, nasledovať bude zábavný seriál 25 majstrovstiev. Dokumentarista RTVS Stanislav Štefánik nakrútil 9-dielny historický seriál S hokejkou a pukom a záver šampionátu bude patriť šiestim dielom dokumentu Hokejová republika. Medzi doplnkové programy bude patriť prestávkový seriál Aj oni boli pri medailách.

Pre lepšie sprostredkovanie atmosféry majstrovstiev presunie RTVS  svoje vysielacie štúdiá priamo na štadióny v Košiciach a v Bratislave. Divákom sa z nich budú prihovárať moderátori Marcel Merčiak, Ľubica Mercelová a Ján Šiller.

Počas šampionátu bude tiež fungovať špeciálna športová microsite hokej.rtvs.sk s fanúšikovskou zónou a o dianí na MS bude RTVS zároveň informovať prostredníctvom sociálnych sietí Facebook a Instagram.

Rozpis zápasov Majstrovstiev sveta v hokeji 2019:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.