Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.05.2019, 22:05

Bude Avengers: Endgame najúspešnejším filmom v histórii? Pokoril už Titanic, Avatarovi dýcha na krk

Záver filmovej série Avengers má šancu byť finančne najúspešnejším filmom všetkých čias.

Bude Avengers: Endgame najúspešnejším filmom v histórii? Pokoril už Titanic, Avatarovi dýcha na krk
Zdroj: Avengers: Endgame

Vyvrcholenie filmovej série o tíme superhrdinov Avengers už predstihlo film Titanic a posunulo sa na druhú priečku v historickom rebríčku filmov podľa absolútnych tržieb za vstupenky.

Americké médiá dnes uviedli že Avengers: Endgame už v druhom premietacom týždni zarobili po celom svete približne 2,189 miliardy dolárov. Filmu Avatar, ktorý tabuľku globálnych tržieb so sumou 2,78 miliardy dolárov vedie, pritom prekonanie méty dvoch miliárd dolárov trvalo 47 dní.

​Najnovší film o komiksových hrdinoch vydavateľstva Marvel Comics po svojej premiére 26. apríla prekonal všetky finančné rekordy prvého premietacieho víkendu. Len v Spojených štátoch ľudia zaplatili za lístky do kín 357 miliónov dolárov, čo je o milión viac, než boli náklady na výrobu snímky.

Záver filmovej ságy odštartoval rekordne aj v slovenských kinách. Počas prvého víkendu si ho pozrelo 132 652 divákov a tržby sa vyšplhali na 844-tisíc eur. Doterajším rekordmanom bol film Mimoni, ktorý mal premiéru 25. júna 2015 a počas prvého víkendu ho videlo 109 475 divákov. Jediným ďalším filmom v novodobej histórii na Slovensku s víkendovou návštevnosťou nad stotisíc divákov bolo Päťdesiat odtieňov sivej (108 094 divákov). 

​Avengers: Endgame má šancu prekonať sci-fi Avatar režiséra Jamesa Camerona z roku 2009 a stať sa finančne najúspešnejším filmom všetkých čias. Televízia CNBC uvádza, že analytici predpovedajú novej produkcii Marvel Studios celkové tržby v kinách medzi 2,7 a 3,5 miliardy dolárov.

Porovnávanie tržieb za vstupenky v absolútnych číslach má svoje nedostatky, pretože neberie do úvahy infláciu. Server Box Office Mojo, mapujúci tržby filmov, má i rebríček, ktorý tento faktor započítáva, sú v ňom však len čísla z amerických kín. Avatar je v ňom až na 15. mieste s odstupom miliardy dolárov na vedúci film Juh proti Severu z roku 1939. Avengers: Endgame by dnes bol v tomto hodnotení na 42. pozícii.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.