Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.05.2019, 12:30

Susedia majú za sebou 100 častí. Jubileum oslávili s rekordom sezóny

Televízia Markíza v pondelok obsadila päť najvyšších priečok v rebríčku sledovanosti.

Susedia majú za sebou 100 častí. Jubileum oslávili s rekordom sezóny
Zdroj: TV Markíza

Televízia Markíza v pondelok obsadila päť najvyšších priečok v rebríčku sledovanosti. Na najvyššej priečke sa umiestnilo Počasie nasledované Susedmi, v prvej päťke nechýbal ani podvečerný seriál Oteckovia.

Nové časti už kultového seriálu Susedia na obrazovkách televízie Markíza potvrdzujú svoju pozíciu diváckeho fenoménu. Jubilejná 100. premiérová epizóda s názvom Hurá na hokej! dosiahla v pondelok, 6. mája 2019, v rámci aktuálnej jarnej sezóny rekordnú sledovanosť.

V strategickej cieľovej skupine 12-54 sa Susedia stali najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc s najvyšším tohtoročným ratingom 10,8 percenta a druhým najlepším trhovým podielom 28,2 percenta. Pri obrazovkách bolo celkovo 512-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je zatiaľ druhý najlepší tohtoročný výsledok. 

Naopak, v aktuálnej jarnej sérii zaznamenali Susedia najnižšiu sledovanosť v pondelok 1. apríla, kedy klesli na 8,1 percenta s trhovým podielom 22,6 percenta. Okrem troch epizód sa však sitkom drží nad hranicou deviatich percent, prvá epizóda štartovala na takmer jedenástich percentách.

Konkurenčné Inkognito si v tejto cieľovej skupine pripísalo 8,7 percentnú sledovanosť a podiel 23 percent. V širšej cieľovej skupine divákov starších ako 12 rokov si však hlavné večerné programy poradie vymenili. Inkognito si pripísalo sledovanosť rovných 12 percent a trhový podiel 23 percent, Susedia dosiahli o jeden bod menej, v tejto cieľovej skupine si pripísali 11 percentnú sledovanosť a podiel 22,4 percenta.

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala relácia Počasie. V cieľovej skupine 12-54 dosiahla vysokú sledovanosť 11 percent a trhový podiel 31,5 percenta, k obrazovkám pritiahla celkovo 617-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

V prvej päťke najsledovanejších relácií dňa sa v tejto cieľovej skupine umiestnili aj ďalšie večerné spravodajské relácie Markízy: Športové noviny so sledovanosťou 10,5 percenta a podielom 29,6 percenta a Televízne noviny so sledovanosťou 10,3 percenta a podielom 32,4 percenta. Päticu uzatvorili Oteckovia s ratingom 9,6 percenta a podielom 37,2 percenta. Konkurenčná relácia Súdna sieň zaznamenala na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine trhový podiel 10 percent. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.