Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.05.2019, 15:35

Ďalšia sankcia pre TV Joj. Za nesprávne označenie programu dostala pokutu 16-tisíc eur

Pokutu dostala aj RTVS za piesne hrané v Rádiu Slovensko a Rádiu_FM.

Ďalšia sankcia pre TV Joj. Za nesprávne označenie programu dostala pokutu 16-tisíc eur
Zdroj: CSFD.cz

Rada pre vysielanie a retransmisiu sa na svojom dnešnom zasadnutí zaoberala ďalšími sťažnosťami divákov. Ako opodstatnenú uznala sťažnosť na nesprávne označenie programu, ktorý vysielala televízia Joj a udelila je sankciu vo výške 16-tisíc eur.

Sťažnosť diváka sa konkrétne týkala nesprávne uvedeného piktogramu. Televízia totiž označila film Niečo na tej Mary je ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov napriek tomu, že podľa sťažovateľa obsahoval vulgárne a obscénne vyjadrovania, a preto mal byť označený ako nevhodný pre maloletých do 15 rokov.

Reprízu romantickej komédie z roku 1998 v hlavnej úlohe s Cameron Diaz, Mattom Dillonom a Benom Stillerom odvysielala TV Joj 2. januára o cca 14:52. V prípade označenia "15" v krúžku by ho však mohla vysielať až po 20-tej hodine. 

Sankciu 994 eur udelila Rada aj RTVS. Rádio Slovensko porušilo zákon tým, že dňa 23. 9. 2018 o cca 11:05 hod. odvysielal reláciu Spojky, v rámci ktorej odznela pieseň Franka Zappu Bobby Brown, a dňa 2. 12. 2018 o cca 20:00 hod. odvysielalo na Rádio_FM program Nu Spirit FM, v rámci ktorého odzneli piesne Kým dýcham, 1991 a Pow Pow. Podľa rady tieto piesne naplnili kritérium nevhodnosti pre maloletých do 18 rokov a mali byť hrané až po 22-hej hodine.

Rada ďalej schválila zmenu názvu ALIGATOR – CLASSIC ROCK RADIO na Rádio THE END, čo bolo súčasťou zmeny licencie na rozhlasové vysielanie vysielateľa Radio ON, s. r. o. 

Televíziu Joj Plus regulátor upozornil na porušenie zákona v súvislosti s nedodržaním zákonom stanoveného podielu vysielania s multimodálnym prístupom formou skrytých alebo otvorených titulkov alebo tlmočenia do posunkovej reči nepočujúcich alebo v posunkovej reči nepočujúcich, a to ešte v septembri 2011.

Upozornenie na porušenie zákona udelila aj vysielateľovi MEDIA COMPANY za porušenie zákazu vysielania politickej reklamy. Došlo k nemu  12. 10. 2018 v  Novinách a programe Púchovský magazín (príspevky Ako sa v skutočnosti pomáha ľuďom), ktoré podporovali kandidátku na post primátorky Púchova. K rovnakému porušeniu zákona došlo aj dňa 9. 11. 2018 rovnako v programe Noviny (príspevok Oprava chodníkov a rozšírenie parkovísk), v ktorom boli zverejnené informácie o kandidátovi na poslanca Púchova v jeho prospech. 

Za neopodstatnené Rada uznala 14 sťažností, respektíve ich častí.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.