Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
08.05.2019, 17:30

Nový Avatar bude v roku 2021, režisér Cameron pracuje na štyroch pokračovaniach naraz

Disney štúdiá pripravujú aj tri nové pokračovania Hviezdnych vojen.

Nový Avatar bude v roku 2021, režisér Cameron pracuje na štyroch pokračovaniach naraz
Zdroj: Twentieth Century Fox Film Corporation

Filmoví fanúšikovia si musia na pokračovanie trojrozmerného fantasy filmu Avatar počkať do decembra 2021, hoci ho režisér James Cameron chcel pôvodne predstaviť o rok skôr. Chystajú sa tiež tri nové epizódy kultových Hviezdnych vojen, oznámila v utorok štúdiá Walta Disneyho a producenti Avatara.

Posunutie premiéry Avatara 2 bude mať dôsledky i na ďalšie plánované pokračovania, ktoré majú prísť do kín v rokoch 2023, 2025 a 2027.

Disney tiež ohlásil tri nové pokračovania Hviezdnych vojen. Zatiaľ sú bez názvu a na filmových plátnach by sa mali objaviť v rokoch 2022, 2024 a 2026. Deviaty diel Hviezdnych vojen s podtitulom Vzostup Skywalkera od režiséra J. J. Abramsa bude premietaný od polovice tohto decembra.

Cameron už pred dvoma rokmi začal pracovať na štyroch nových filmoch Avatar naraz. V hlavných úlohách sa opäť predstavia Sam Worthington, Zoe Saldana a Sigourney Weaver. Medzi novými tvárami sa v pokračovaniach majú objaviť Edie Falc, Kate Winslet a Oona Chaplin.

Prvý Avatar, ktorý bol do kín uvedený v roku 2009, je vďaka celosvetovým tržbám vo výške 2,8 miliardy dolárov považovaný za finančne najúspešnejší film všetkých čias.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.