Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.05.2019, 17:00

MS v hokeji 2019: RTVS bude vysielať z moderných štúdií. Ich výstavba trvala šesť dní

Pozrite si časozber zo stavby štúdia v Košiciach. ​RTVS mala ako domáci vysielateľ právo výberu najlepšieho miesta.

MS v hokeji 2019: RTVS bude vysielať z moderných štúdií. Ich výstavba trvala šesť dní
Zdroj: RTVS / Pavol Gašpar a Matej Hajko na komentátorskom mieste v Košiciach

V piatok 10. mája štartujú Majstrovstvá sveta v hokeji v košickej Steel Aréne a na bratislavskom ZŠ Ondreja Nepelu. RTVS prinesie všetkých 64 zápasov na televíznej Jednotke alebo Dvojke v kombinácii priamych prenosov a záznamov, v prípade paralelných zápasov na webe. Pre športovú sekciu RTVS ide o projekt roka, ktorý pripravuje niekoľko mesiacov. 

Po ročnej pauze má tak RTVS opäť svoje vysielacie štúdia priamo v dejisku majstrovstiev sveta v hokeji – v Košiciach aj v Bratislave. Ich výstavba a inštalácia najmodernejšej techniky trvala šesť dní.

Zdroj: RTVS / Príprava vysielacieho štúdia RTVS v Košiciach

​Domáci vysielateľ priamych prenosov má od Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) právo výberu najväčšieho a strategicky umiestneného miesta v možnostiach, ktoré zimné štadióny poskytujú. RTVS si pri tejto príležitosti dala vyrobiť úplné nové na mieru vyrobené profesionálne štúdiá s kompletnou virtuálnou grafikou.

„Diváci sa majú na čo tešiť. Pripravili sme mnohé prekvapenia a zaujímavosti, čo do formy a obsahu. Minulý rok sme počas majstrovstiev sveta v hokeji aj vo futbale testovali virtuálnu grafiku a teraz sme jej dali absolútne profesionálny rozmer,“ priblížil šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.

Zdroj: RTVS / Skúška štúdia RTVS v Košiciach - moderátor RTVS Marcel Merčiak, experti Rastislav Staňa a Boris Valábik

RTVS má na štadiónoch vlastné prenosové vozy s kamerami vo vysielacom štúdiu, na komentátorských miestach, v mix a flash zónach. Naživo prinesie aj zábery a rozhovory zo zákulisia šampionátu. Divákom sa zo štúdií budú prihovárať moderátori Marcel Merčiak, Ľubica Mercelová a Ján Šiller.

Zdroj: RTVS / Príprava vysielacieho štúdia RTVS v Košiciach

Okrem profesionálnej virtuálnej grafiky s predstavovaním hráčov sa do štúdií vracia analýza elektronickou ceruzkou, ktorá dosahuje najvyššiu kvalitu a možnosti v Európe. Na analýzach tak bude pracovať profesionálny tím ľudí.

„Výrazne sme posledného pol roka pracovali na tom, aby sme z elektronickej ceruzky urobili niečo, čo si vyžaduje moderná doba v prípade televíznej analýzy. Chceme, aby bol hokej zábavou, emóciou, ale zároveň, aby sme priniesli odborný pohľad,“ poznamenal Matej Hajko.

Pozrite si časozber zo stavby štúdia v Košiciach:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.