Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.05.2019, 11:20

Rekordy sledovanosti už nepadli. Zápas, ktorý pochoval naše šance na postup, sledovalo 400-tisíc divákov

Na majstrovstvách sveta v hokeji sa nad miliónovú hranicu dostal už len zápas Slovenska s Veľkou Britániou.

Rekordy sledovanosti už nepadli. Zápas, ktorý pochoval naše šance na postup, sledovalo 400-tisíc divákov
Zdroj: TASR/M. Baumann

V piatok a sobotu odohrala naša hokejová reprezentácie predposledné dva zápasy v skupine. Hranicu milión divákov už prekonal len zápas s Veľkou Britániou.

V piatok podvečer odohrala naša reprezentácia víťazný zápas s Francúzskom, ktorý sledovalo 804-tisíc divákov starších než 12 rokov. Je to zatiaľ jediný zápas slovenských hokejistov, ktorý na tohtoročnom šampionáte neprekonal hranicu milióna divákov.

​Ustúpiť mu museli aj Oteckovia, ktorí spadli zo svojich podielov, ktoré sa štandardne hýbu medzi 35-40 percentami na necelých 18 percent so sledovanosťou pod 5 percentami v obchodne dôležitej skupine divákov 12-54 rokov. Zápas s Francúzskom si v tejto cieľovej skupine pripísal sledovanosť 17,3 percenta a trhový podiel 63,3 percenta.

Sobotňajší duel s Veľkou Britániou sa už prehupol nad miliónovú hranicu, víťazstvo slovenských hokejistov 7:1 sledovalo 1,074 milióna divákov a Jednotka dosiahla trhový podiel nad 55 percentami. Na porovnanie, prvý duel s Kanadou sledovalo 1,25 milióna divákov, druhý duel s Fínskom 1,34 milióna a tretí zápas s Kanadou 1,36 milióna divákov starších než 12 rokov.

Zdroj: TASR/M. Baumann

Rekord šampionátu zatiaľ drží náš štvrtý zápas s Nemeckom, v ktorom slovenskí hokejisti stratili tri body v posledných dvoch minútach zápasu. Na Jednotke ho sledovalo 1,417 milióna divákov a trhový podiel dosiahol takmer 61 percent. Vyššie čísla v ére peoplemetrov mal iba finálový zápas v roku 2012 medzi Slovenskom a Ruskom, ktorý sledovalo 1,777 milióna divákov.

Večerný program komerčných televízií skončil v konkurencii hokeja v hlbokom podpriemere, druhý live prenos The Voice Česko Slovensko na Markíze a rovnako film Ladíme 2 na Joj dosiahli len 2 percentnú sledovanosť a trhový podiel okolo 6 percent v cieľovej skupine 12-54. Hokej si pripísal 23,5 percentnú sledovanosť a podiel nad 63 percentami.

V nedeľu sa rozhodovalo o postupe slovenskej reprezentácie do štvrťfinále, ktorý už naši hokejisti nemali v rukách. Kľúčovým bol podvečerný zápas Nemecka s USA. V prípade výhry Nemecka by zostali naši hokejisti v hre o postup, no nestalo sa tak, Nemecko prehralo s USA 1:3. Zápas sledovalo v nedeľu podvečer 404-tisíc divákov a Dvojka si pripísala podiel na trhu 28,6 percenta.

Zdroj: TASR/František Iván

​Večerný duel Švajčiarska s Ruskom v skupine B pre divákov nebol až tak atraktívny, pri obrazovkách bolo len 236-tisíc divákov. Presadiť sa tak dokázali večerné filmy komerčných televízií. Nemilosrdní na Joj zaznamenali sledovanosť 6,7 percenta a podiel takmer 19 percent, Tiesňová linka na Markíze 5,7 percentnú sledovanosť a podiel pod 16 percentami v cieľovej skupine divákov 12-54 rokov. Najsledovanejšími programami dňa boli večerné relácie o počasí.

Slovenskí hokejisti majú pred sebou už len jeden zápas. Svoje účinkovanie na tohtoročnom šampionáte uzavrú v utorok podvečer duelom s Dánskom.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.