Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.05.2019, 15:30

Režisér Čiary a Trhliny začal nakrúcať Slovanov. Výpravný seriál inšpirovaný slovanskou mytológiou

Nový 12-dielny historicko-dobrodružný seriál s prvkami fantasy vzniká v réžii Petra Bebjaka.

Režisér Čiary a Trhliny začal nakrúcať Slovanov. Výpravný seriál inšpirovaný slovanskou mytológiou
Zdroj: Wandal production

Producentka Wanda Adamík Hrycová začala nakrúcať výpravný seriál Slovania. Vychádza z tradícií a mytológie starých Slovanov a zameriava sa na historickú postavu franského kupca Sama, ktorý v 7. storočí viedol úspešné povstanie proti Avarom a stal sa prvým známym vládcom Slovanov.

Padla prvá klapka

Nakrúca sa na severozápade Ukrajiny, kde boli pre účely seriálu postavené dve historické slovanské drevené dediny. „Na zelenej lúke staviame dve veľké slovanské hradiská, účinkuje tam veľa ľudí, kone, bude sa šermovať, čarovať, skrátka je sa na čo tešiť,“ hovorí producentka.

Zdroj: TV JOJ

​Nový 12-dielny historicko-dobrodružný seriál s prvkami fantasy vzniká v réžii Petra Bebjaka. Je to už druhý spoločný projekt režiséra Bebjaka, kameramana Martina Žiarana a producentov Wandy Adamík Hrycovej a Andreja Jermaka po mimoriadne úspešnom filme Čiara, ktorý získal množstvo ocenení na prestížnych medzinárodných festivaloch. 

Podľa portálu FilmNewEurope pripomínajú Slovania svetoznámu Hru o tróny. „S týmto porovnávaním by som bola veľmi opatrná. My sa nemôžeme porovnávať so seriálom, kde len jeden diel má rozpočet ako celý náš 12-dielny seriál dokopy,“ hovorí Wanda Adamík Hrycová. „Hoci máme vysoké ambície a chceme urobiť seriál, aký tu ešte nebol, stále sme na Slovensku a týmto smerom nebudeme benchmarkovať,“ dodáva producentka.

„V našom príbehu hovoríme o Slovanoch, národe, ľuďoch, ktorým je veľmi blízka príroda. Dôležitou témou seriálu je boj medzi dvoma slovanskými osadami, strach z neznámeho, túžba po sebapoznaní, túžba po blízkych vzťahoch a láske.“ uviedli autori nápadu a scenára Veronika Kolejáková, Josef Koleják a Ján Ľuterán. 

Nakrúcanie Slovanov bude prebiehať pol roka, a to aj s množstvom známych slovenských tvárí. „Vo výpravnej sérii s prvkami fantasy sa predstavia napríklad Zuzana Fialová, Juraj Loj, Richard Autner, Dušan Cinkota, Michal Režný či Andrej Hryc,“ približuje jeden z najdrahších a najambicióznejších lokálnych seriálov Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.