Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.05.2019, 15:35

Predsedom asociácie na ochranu novinárskej etiky sa stal opätovne Marián Zima

Agenda posudzovania sťažností na porušenie novinárskej etiky sa rozšírila aj o digitálne médiá

Predsedom asociácie na ochranu novinárskej etiky sa stal opätovne Marián Zima
Zdroj: AONE SR

Predsedom Zboru zástupcov Asociácie na ochranu novinárskej etiky v SR (AONE) sa stal opätovne riaditeľ Športpressu Marián Zima. Podpredsedníčkou zostáva zástupkyňa Slovenského syndikátu novinárov Klára Grossmannová. Zvolili ich na Valnom zhromaždení AONE, ktoré sa konalo vo štvrtok (23. 5.). Informovala o tom tajomníčka AONE a Tlačovo-digitálnej rady SR Eva Pauliaková.

Valné zhromaždenie bilancovalo podľa Pauliakovej uplynulé trojročné obdobie, keď sa agenda posudzovania sťažností na porušenie novinárskej etiky rozšírila aj o digitálne médiá. "Zásluhu na tom má aj najnovší člen IAB Slovakia - najväčšie združenie pôsobiace na slovenskom digitálnom trhu," doplnila.

AONE a jej výkonný orgán Tlačovo-digitálna rada SR pôsobí osemnásty rok v oblasti etickej samoregulácie novinárov, rieši podnety upozorňujúce na porušovanie novinárskej etiky, ako aj podnety, ktoré sa týkajú bránenia novinárom v prístupe k informáciám. Najvyšším orgánom AONE je Zbor zástupcov na čele s predsedom.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.