Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.05.2019, 18:45

Finálové prenosy The Voice potrápil hokej. Ich sledovanosť klesla do podpriemeru

Víťazkou sa stala Annamária d'Almeida z Kaliho tímu.

Finálové prenosy The Voice potrápil hokej. Ich sledovanosť klesla do podpriemeru
Zdroj: TV Markíza

Tretia séria The Voice Česko Slovensko po troch mesiacoch spoznala svojho víťaza. Tretie miesto si vyspievala Eliška Urbanová, druhý skončil Jakub Moulis a víťazkou sa stala Annamária d'Almeida z Kaliho tímu.

Zostrih The Voice: Cesta do finále, ktorý predchádzal priamemu prenosu, si pozrelo 156-tisíc divákov starších než 12 rokov, čo v komerčnej cieľovej skupine divákov od 12 do 54 rokov znamenalo pre Markízu trhový podiel len 10,4 percenta.

Priamy prenos finále si pozrelo 250 tisíc divákov nad 12 rokov a Markíza si pripísala podiel 16 percent v cieľovej skupine divákov 12-54 rokov. Konkuroval mu hokej - semifinálový zápas Kanady a Česka na Dvojke so 400-tisíc divákmi.

Zdroj: TV Markíza

​Najsledovanejšou v tejto sérii The Voice bola úvodná epizóda s 431-tisíc divákmi, čo znamenalo sledovanosť 9,8 percenta a podiel takmer 25 percent v strategickej cieľovej skupine divákov 12-54 rokov.

Negatívne rekordy

Naopak, sledovanosť troch živých finálových prenosov v konkurencii hokeja klesla do podpriemerných čísel. Prvé dva finálové prenosy sa prekrývali so zápasmi Slovenska, čím spadli na podiely 5,3, respektíve 6,3 percenta, finále dosiahlo podiel už spomenutých 10,4 percenta v cieľovej skupine 12-54. Rovnako nízke podiely na úrovni 9 percent zaznamenala aj Nova, kde sa dvakrát The Voice dostal do konkurencie zápasov Česka.

Priemerne si každú epizódu tretej série  pozrelo 299-tisíc divákov starších než 12 rokov. Priemerná sledovanosť v komerčnej skupine divákov 12-54 rokov dosiahla 6,6 percenta pri podiele 18,5 percenta.

Na porovnanie, priemerná sledovanosť jesennej série Česko Slovensko má talent, ktorá vrcholila koncom novembra na Joj, dosiahla 9,9 percenta s podielom 27,6 percenta. Finále sledovalo 592-tisíc divákov. Televízia JOJ prinesie spoločne s Primou tento rok na jeseň ďalšiu, už ôsmu sériu.

​The Voice Česko Slovensko odštartovala Markíza spoločne s Novou na jar toho roka. Licencovaný program bol s názvom Hlas Česko Slovenska jarným ťažiskovým projektom Markízy a Novy v rokoch 2012 a 2014.

Prvá česko-slovenská verzia dosiahla v čase svojho vysielania priemerný trhový podiel takmer 35 percent v obchodnej cieľovej skupine 12-54, v priemere si ju pozrelo takmer 700-tisíc divákov starších než 12 rokov. Režisérom všetkých sérií bol Pepe Majeský.

Za pôvodom holandskej šou spoločnosti Talpa stojí mediálny magnát a producent John de Mol. V domovskej krajine bola šou uvedená premiérovo v septembri 2010 a stala sa jedným z najúspešnejších televíznych projektov v histórii, keď prilákala k obrazovkám cez tri milióny divákov. Doteraz vzniklo už 67 lokálnych verzií, ktoré sa vysielajú vo viac než 180 krajinách po celom svete.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.