Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.06.2019, 15:15

TV Nova bude mať dvoch generálnych riaditeľov

Obaja zároveň zostanú konateľmi spoločnosti.

TV Nova bude mať dvoch generálnych riaditeľov
Zdroj: TV Nova

Spoločnými generálnymi riaditeľmi TV Nova budú doterajšia finančná riaditeľka Klára Brachtlová a obchodný riaditeľ Jan Vlček. Obaja zároveň zostanú konateľmi spoločnosti.

Na pozícii nahradia Christopha Mainuscha, ktorý je jedným z dvoch generálnych riaditeľov materskej CME. Firma to uviedla v tlačovej správe.

Obaja sú členmi najvyššieho vedenia viac než päť rokov. Brachtlová prišla do TV Nova v roku 2007 a od roku 2014 vykonáva funkciu finančnej riaditeľky. Vlček nastúpil do Novy ako obchodný riaditeľ v roku 2011.

"Obaja výrazne prispeli k posilnení vedúcej pozície TV Nova ako v diváckej oblasti, tak aj smerom k obchodným partnerom. Sú skúsenými profesionálmi v oblasti médií a boli neoddeliteľnou súčasťou úspechu TV Nova v posledných rokoch. Ich menovaním spoločnými generálnymi riaditeľmi zaistíme dlhodobú kontinuitu stratégie vedenia TV Nova, ktorá je zameraná na ďalšie posilnenie kľúčovej oblasti podnikania, vrátane rozvoja aktivít v online," uviedol Mainusch, ktorý je zároveň predsedom dozornej rady Novy.

Skupina TV Nova má päť voľne šírených staníc (Nova, Nova 2, Nova Cinema, Nova Action a Nova Gold), tri prémiové stanice (Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International) a stanicu Nova+1, ktorá ponúka program kanála TV Nova s posunom jednej hodiny. Okrem toho prevádzkuje portály Nova Plus a Voyo.

Nova primárne cieli na divácku skupinu od 15 do 54 rokov. V tomto segmente vykazuje priemerný podiel na sledovanosti za posledných 20 rokov viac než 42 percent. V širšej skupine divákov starších než 15 rokov obsadila skupina Nova vlani druhé miesto o percentuálny bod za programami Českej televízie.

 Novu vlastní americká spoločnosť CME, ktorej súčasťou je aj slovenská skupina Markíza so svojimi stanicami Markíza, Doma a Dajto.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.