Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.06.2019, 09:31

Twitter sťaží prístup ku kontroverzným príspevkom

Skryje ich a označí poznámkou, že porušujú používateľské pravidlá.

Twitter sťaží prístup ku kontroverzným príspevkom
Zdroj: Pixabay

Prevádzkovateľ sociálnej siete Twitter, prostredníctvom ktorej komunikuje aj americký prezident Donald Trump, sťaží prístup k príspevkom s kontroverzným obsahom uverejňovaným dôležitými zdrojmi, ako sú politici. Šírenie takýchto tweetov sa bude snažiť obmedziť. Príspevky, ktoré porušujú pravidlá, bude po novom označovať. Firma to uviedla s tým, že chce nájsť rovnováhu medzi slobodou prejavu a dôveryhodnosťou.

Kontroverzné príspevky Twitter skryje a označí ich poznámkou, že porušujú používateľské pravidlá. Ak si ich používateľ napriek tomu bude chcieť prečítať, bude musieť na toto oznámenie kliknúť. Takýto príspevok sa nebude objavovať ani vo vyhľadávači.

Twitter tak reaguje na kritiku, že sa nepostaral o odstraňovanie príspevkov politikov, ktoré by na sieti nikdy neponechal, keby ich uverejnil bežný používateľ. "Odteraz budeme jasne označovať tweety, ktoré porušujú naše používateľská pravidlá, ale rozhodli sme sa ich nevymazávať vo verejnom záujme," oznámil šéf Twitteru Jack Dorsey. Nové opatrenie sa bude vzťahovať na politikov a vládnych úradníkov, ktorých na sieti sleduje viac ako 100.000 ľudí.

Amerického prezidenta na Twitteri sleduje viac ako 61 miliónov ľudí. Twitter začal činnosť v roku 2006. Jedna správa, teda tweet, vtedy mohol obsahovať maximálne 140 znakov. To bol v tom čase maximálny počet znakov, aby sa tweet vošiel do textovej správy na mobilnom telefóne. V roku 2017 bol tento limit zdvojnásobený na 280 znakov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.