Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.07.2019, 11:00

SuperStar sa vracia na obrazovky. Markíza hľadá nové talenty

Od 1. júla spustila registráciu pre záujemcov.

SuperStar sa vracia na obrazovky. Markíza hľadá nové talenty
Zdroj: TV Markíza

Televízie Markíza a Nova spolu pripravujú už šiestu sériu speváckej súťaže Česko Slovenská SuperStar. „Jedna z najúspešnejších a najsledovanejších speváckych šou je späť na obrazovkách televízie Markíza a ty si tak môžeš splniť svoj sen! Ak vieš spievať, neváhaj a prihlás sa do šou, ktorá je populárna po celom svete.“, uvádza televízia na svojej stránke

Od 1. júla spustili casting, kde v upútavke láka záujemcov bývalý finalista a tiež porotca Ben Cristovao a minuloročná víťazka Tereza Mašková. Vo videu obidvaja hovoria o tom, že im Superstar im zmenila život a „teraz je rad na tebe“. 

Federálna megašou sa objavila na obrazovkách televízií prvýkrát v roku 2009, nasledovali ju ďalšie štyri série v rokoch 2011, 2013 a 2015 a 2018. Ešte predtým však vysielali Slovensko aj Česko samostatné tri ročníky súťaže. Markíza s Novou sa spojili až od roku 2009, najmä kvôli zníženiu nákladov a zvýšeniu atraktivity šou pre divákov.

​Víťazmi česko-slovenských sérií sa stali Martin Chodúr, Lukáš Adamec, Sabina Křováková a Emma Drobná, ktorú Markíza potom obsadila aj do šou Tvoja tvár má známy hlas či tanečnej šou Let´s Dance. Víťazkou poslednej série sa stala Češka Tereza Mašková, ktorá ktorá bola od začiatku súťaže považovaná za favoritku. 

Zdroj: TV Markíza

SuperStar je na obrazovkách už 19 rokov

Na Slovensku priniesla prvý ročník SuperStar verejnoprávna televízia ešte v roku 2004. Megašou s názvom Slovensko hľadá SuperStar sa zaslúžila o mediálnu hystériu a vtedajšej Slovenskej televízii priniesla neuveriteľnú 40 percentnú sledovanosť a 75 percentný podiel na trhu.

Sledovanosť šou prekonala aj očakávania samotnej STV, ktorá predpokladala prekonanie 50-percentného podielu až neskoršími naživo vysielanými prenosmi s hlasovaním divákov. Pri vysielaní finálovej časti padol aj ďalší rekord - počet hlasujúcich divákov sa vyšplhal na 1 milión. Prvou víťazkou súťaže Slovensko hľadá Superstar sa stala Katarína Koščová.

Zdroj: STV

​Porotcami boli Paľo Habera, Laco Lučenič, hudobná producentka Lenka Slaná a rozhlasový moderátor Julo Viršík. Moderátormi boli Adela Vinczeová (vtedy Banášová) a Martin "Pyco" Rausch, ktorým šou priniesla post najžiadanejších moderátorov na trhu. Verejnoprávnej televízii priniesla šou okrem enormného záujmu aj veľkú kritiku zo strany divákov a takisto čelila miliónovým pokutám od regulátora za priveľa reklamných brejkov.

Pyco, Adela
Zdroj: Martinpycorauschfans

​​Druhý ročník odvysielala STV o dva roky neskôr. Po prvých hviezdach Katka Koščová či Tomáš Bezdeda prišiel v roku 2007 tretí ročník. Ten už nevysielala verejnoprávna televízia, ale Markíza. V ďalšom ročníku sa už spojila s českou Novou, najmä kvôli zníženiu nákladov a zvýšeniu atraktivity šou pre divákov. Spoločne už odvysielali v rokoch 2009, 2011, 2013, 2015 a 2018 päť sérií federálnej SuperStar.

Zdroj: TV Markíza

​Do hviezdnej poroty v poslednom ročníku zasadol po ôsmy raz ostrieľaný porotca Pavol Habera, po prvý raz si rolu porotcov vyskúšali speváčka Katka Knechtová, finalista SuperStar Ben Cristovao a Matěj Ruppert zo skupiny Monkey Business. Moderátormi boli Jasmina Alagič a Leoš Mareš, ktorý SuperStar moderoval v rokoch 2006, 2009 a 2011.

Zdroj: TV Markíza

​Súťaž vychádza z pôvodnej britskej verzie Pop Idol, licenciu vlastní spoločnosť FreemantleMedia. Vo Veľkej Británii sa prvýkrát vysielala v roku 2001 a hneď zožala obrovský divácky záujem. S úspechom sa uviedla v desiatkach krajín sveta, pričom v mnohých z nich padli rekordy v sledovanosti aj v počte odoslaných SMS. Od svojho prvého uvedenia na obrazovky až do súčasnosti si ju pozrelo 460 miliónov ľudí na celom svete.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.