Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
02.07.2019, 14:20

Každý film je výsekom reality, tvrdí režisér filmu o extrémizme na Slovensku

Novinka režiséra Marka Škopa Nech je svetlo zožala na svojej premiére v Karlových Varoch nevídaný úspech.

Každý film je výsekom reality, tvrdí režisér filmu o extrémizme na Slovensku
Zdroj: RTVS

Nová snímka režiséra Marka Škopa Nech je svetlo zožala na svojej prvej premiére na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch nevídaný úspech. Film nabáda diváka zamyslieť sa nad výchovou, spoločensko-politickou situáciou i postavením cirkvi na Slovensku.

"Tento film je o narastajúcom extrémizme na Slovensku. Hoci tu máme veľa svetla, priamo úmerne s ním narastá aj tieň," tvrdí herec v hlavnej úlohe Milan Ondrík. V snímke Nech je svetlo stvárnil štyridsiatnika Milana, ktorý sa snaží zabezpečiť svoju manželku a tri deti, preto chodí za prácou až do Nemecka.

​Na vianočné sviatky príde Milan z Nemecka domov na Slovensko. Počas nasledujúcich dvoch týždňov sa dozvedá, že jeho najstarší syn Adam, ktorého vo filme stvárnil František Beleš, je členom polovojenskej skupiny.

Čo si myslí o tom, ako prijme tento priamočiary film spoločnosť na Slovensku, sa Ondrík vyjadril nasledovne: "Nemyslím si nič, len dúfam, že nad ním ľudia nemávnu rukou. Dúfam, že naše publikum obetuje čas na to, aby sa zamyslelo nad svojim zmýšľaním a konaním. To je to, čo tento film chce dosiahnuť."

​Snímka Nech je svetlo v mnohých okamihoch pripomína život na Slovensku, na čo jej režisér Marko Škop odpovedá: "Každý film je výsekom reality, toto nie je obraz celého Slovenska." O filme sa predpokladá, že u verejnosti vyvolá búrlivú debatu, s čím Škop aj počíta: "Chcem, aby sa o takýchto otázkach na Slovensku diskutovalo." Film príde do kín 26. septembra 2019.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.