Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.07.2019, 19:30

Novým podpredsedom Rady pre vysielanie a retransmisiu je Peter Kubica

Podľa zákona vykonáva podpredseda kompetencie predsedníčky v dobe jej neprítomnosti.

Novým podpredsedom Rady pre vysielanie a retransmisiu je Peter Kubica
Zdroj: Twitter Petra Kubicu

Rada pre vysielanie a retransmisiu si v stredu 3. júla v tajných voľbách zvolila nového podpredsedu. Stal sa ním Peter Kubica, ktorý je členom rady od januára 2019. Momentálne pôsobí ako publicista. Informovala o tom hovorkyňa rady Ivana Furjelová.

Kubica nahradil Ľubomíra Kmeca, ktorý túto funkciu vykonával do 26. januára 2019. Odvtedy táto pozícia nebola obsadená. Predsedníčku rady Martu Danielovú počas jej neprítomnosti zastupoval v zmysle zákona ňou poverený člen rady.

Peter Kubica momentálne pôsobí ako publicista. Je autorom viacerých kníh a básnických zbierok. V minulosti pôsobil ako hovorca a riaditeľ Odboru informácií a zahraničných vzťahov Žilinského samosprávneho kraja. Vyštudoval filológiu so zameraním na nemecký jazyk na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity a pedagogiku na Pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku.

V Národnej rade SR bol zvolený za člena rady 6. decembra 2018 na šesťročné funkčné obdobie, ktoré uplynie dňa 26. januára 2025. Podľa zákona o vysielaní a retransmisii podpredseda rady vykonáva kompetencie predsedníčky v dobe jej neprítomnosti.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.