Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.07.2019, 20:20

Donald Trump nemôže mazať kritické názory na svojom Twittri

Zakázal mu to americký súd.

Donald Trump nemôže mazať kritické názory na svojom Twittri
Zdroj: Reuters

Prezident USA Donald Trump na svoju komunikáciu bežne používa Twitter, podobne ako u nás politici sociálnu sieť Facebook. Podľa portálu nytimes.com však Trump už nemôže odtiaľ odstraňovať kritické komentáre ani blokovať kritikov. Porušuje tým Ústavu Spojených štátov. Rozhodol tak Americký federálny odvolací súd.

Donald Trump v prípade, že ide o kritický či posmievajúci sa komentár, názor zo svojho Twitter účtu jednoducho odstráni. Podľa amerického súdu si to nemôže dovoliť, pretože svoj účet používa ako verejná politická osoba ako komunikačný kanál. To je dôvod, prečo nemôže z komunikácie vylúčiť na základe jeho uváženia niektorých Američanov z čítania jeho príspevkov, ani zo zapájania sa do debát na sociálnej sieti len preto, že majú iný názor.

Súd takto povýšil sociálnu sieť na jeden z komunikačných kanálov, ktorý by mal byť v prípade, že ho na komunikáciu využíva politický činiteľ, ku ktorým prezident patrí, otvorený pre všetkých obyvateľov USA.

Tak a teraz si informáciu dajte do kontextu diskusií na Facebooku pod účtami našich politikov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.