Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
16.07.2019, 10:50

Očakávajú sa nominácie Emmy, favoritmi sú Viceprezidentka a Hra o tróny

Americké televízne ceny Emmy budú udelené 22. septembra.

Očakávajú sa nominácie Emmy, favoritmi sú Viceprezidentka a Hra o tróny
Zdroj: HBO

O tom, kto si v septembri odnesie americké televízne ceny Emmy, bude viac jasné dnes, kedy budú oznámené nominácie. Médiá už teraz špekulujú o očakávaných úspešných komediálnych seriáloch Viceprezident(ka) či dramatickej série Hra o tróny. Ceny budú udelené 22. septembra.

Americká komédia Viceprezident(ka) z dielne HBO získala Emmy v kategórii najlepší komediálny seriál v rokoch 2013, 2015 a 2017 a podľa portálu Gold Derby si v tomto roku pripíše ďalšie víťazstvo.

Očakáva sa, že nominovaná bude spoločne so sitkomom The Marvelous Mrs. Maisel, za ktorým stojí Amazon a ktorý si prestížnu cenu odniesol vlani, a s kriminálnou komédiou Barry.

Šancu stať sa najlepším dramatickým seriálom má tento rok podľa kritikov Hra o tróny, ktorá dospela do svojho finále. Cenu získala už vlani, ale tiež v rokoch 2016 a 2015.

​Gold Derby predpodkladá, že Hru o tróny môžu ohroziť napríklad kriminálna dráma Volajte Saulovi, komediálna dráma Toto sme my či trilerová séria Na muške s drámou Boj o moc.

Nominovanými na najlepších hercov v hlavnej úlohe v komediálnom seriáli by sa dnes mohli stať Bill Hader (Barry), Michael Douglas (The Kominsky Method) či Jim Carrey (K smiechu).

Z mien herečiek v tejto kategórii podľa Gold Derby určite zaznie Julia Louis-Dreyfus (Viceprezident(ka)) a Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel).

V kategórii najlepšia herečka v dramatickom seriáli majú podľa médií šancu na nomináciu Sandra Oh (Na muške), Emilia Clarke (Hra o tróny) či Laura Linney (Ozark), v mužskej kategórii je to Bob Odenkirk (Volajte Saulovi), Sterling K. Brown (Toto sme my) alebo Kit Harington (Hra o tróny).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.