Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
16.07.2019, 11:35

Agentom 007 v novej bondovke bude prvýkrát žena, tvrdí Daily Mail

​Správa, že novým agentom 007 je asi žena, bola na sociálnych sieťach dobre prijatá.

Agentom 007 v novej bondovke bude prvýkrát žena, tvrdí Daily Mail
Zdroj: movieweb.com

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, britská herečka Lashana Lynch. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Dvadsiata piata bondovka podľa neho začína scénou, keď je James Bond v Craigovom podaní povolaný z oddychu na Jamajke po odchode z tajnej služby MI6 späť do akcie, aby sa postavil novému zloduchovi.

Zdroj: FB James Bond 007

​"A potom je tam na začiatku kľúčová scéna, keď (hlava tajnej služby) M povie: ´Vstúpte, 007´ a objaví sa Lashana, krásna černoška," uviedol zdroj.

"Bonda nová 007 samozrejme sexuálne priťahuje a skúsi na nej svoje obvyklé triky, aby ju zviedol, ale je zmätený, keď nezafungujú," dodal. Ukáže sa podľa neho totiž, že mladá žena nemá v úmysle "skočiť s ním do postele". "No, aspoň nie na začiatku."

Premiéra novej bondovky sa oneskorí. Do kín príde až koncom roka 2020

​Craig podľa neho zostane Bondom, ale kódové označenie 007 prejde na Lashanu. "Bond je stále Bondom, ale ako 007 bol nahradený," dodal zdroj.

Tridsaťjeden ročná Lynch pochádza z Londýna a vo filme debutovala snímkou Fast Girls z roku 2012. Diváci ju však poznajú predovšetkým ako kapitánku Mariu Rambeau z filmu Captain Marvel.

​Správa, že novým agentom 007 je asi žena, bola podľa britského denníka na sociálnych sieťach dobre prijatá. Na verejnosť sa dostala niekoľko týždňov po tom, čo bolo oznámené, že vo filmovom remake Malej morskej víly si hlavnú postavu zahraje americká černošská herečka a speváčka Halle Bailey.

Nová bondovka sa teraz nakrúca v Taliansku a vo Veľkej Británii a jej vznik sprevádzajú ťažkosti od doby, čo Craig v roku 2015 prehlásil, že už ďalej Bonda hrať nechce. V roku 2017 sa síce dal presvedčiť, ale v tom istom roku sa réžie vzdal Danny Boyle, ktorý mal nahradiť Sama Mendesa, ktorý už ďalšie bondovky nakrúcať nechcel. Boyle ako dôvod odchodu uviedol spory okolo scenára. Nahradil ho Američan Cary Fukunaga.

Agentom 007 bude žena aj vďaka zásahu televíznej scenáristky Phoebe Waller-Bridge, ktorá usúdila, že bondovská séria sa musí vyvíjať. "Veľa sa hovorilo o tom, či je Bond ešte dnes relevantný kvôli tomu, kto je a ako zaobchádza so ženami. Myslím, že je to hlúposť a že má stále svoj význam," prehlásila scenáristka podľa denníka Daily Mail.

"Bondovky sa musia vyvíjať a je dôležité, aby so ženami bolo vo filmoch zaobchádzané tak, ako sa patrí. James Bond ale nemusí. Musí zostať verný svojej postave," uviedla scenáristka.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.