Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
16.07.2019, 20:40

Nominácie na ceny Emmy ovládla Hra o tróny

Záverečná séria seriálu z dielne HBO získala rekordných 32 nominácií.

Nominácie na ceny Emmy ovládla Hra o tróny
Zdroj: HBO

Záverečná ôsma séria fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré mal v roku 1994 kriminálny seriál Polícia New York.

Nomináciám dnes kraľovala spoločnosť HBO, ktorá je tvorcom Hry o tróny a ktorá si pripísala celkom 137 nominácií, zatiaľ čo konkurenčný Netflix má 117 nominácií. Víťazi cien Emmy budú známi 22. septembra.

Zdroj: TASR/AP

​Úspech Hry o tróny sa očakával, hoci posledná séria sa mnohým fanúšikom nepáčila, takže v petícii žiadali jej pretočenie. Seriál získal nomináciu aj v kľúčových kategóriách ako najlepší dramatický seriál, najlepšia herečka v dramatickom seriáli (Emilia Clarke) či najlepší herec v dramatickom seriáli (Kit Harington).

​O titul najlepšieho dramatického seriálu sa s Hrou o tróny stretnú napríklad kriminálna dráma Volajte Saulovi, komediálna dráma Toto sme my či trilerová séria Na muške s drámou Boj o moc.

Šancu stať sa najlepším komediálnym seriálom majú tento rok kriminálna komédia Barry, sitcom The Marvelous Mrs. Maisel a tiež komédia Viceprezident(ka). Tú mnohí kritici ešte pred zverejnením nominácií označili za favorita tohtoročných Emmy. Ak cenu Viceprezident(ka) získa, bude to po rokoch 2013, 2015 a 2017 jej štvrtá premenená nominácia.

Nominácie za najlepšieho herca v hlavnej úlohe v komediálnom seriáli dnes získlai Bill Hader (Barry), Michael Douglas (The Kominsky Method) alebo Don Cheadle (Čierny pondelok.

Z herečiek v tejto kategórii to sú Julia Louis-Dreyfus (Viceprezident(ka)), Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel) alebo Christina Applegate (Dead to Me).

V kategórii miniséria proti sebe stoja päťdielny seriál Černobyľ o havárii sovietskej jadrovej elektrárne, dráma Útek z väzenia v Dannemori, kriminálny seriál When They See Us či triler Ostré predmety.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.