Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
18.07.2019, 10:50

Režisér Našich pripravuje nový seriál. Rozpráva príbeh rodiny s ťažko chorou tínedžerkou

Dramatický seriál prinesie televízia JOJ na obrazovky už koncom tohto roka.

Režisér Našich pripravuje nový seriál. Rozpráva príbeh rodiny s ťažko chorou tínedžerkou
Zdroj: Piknik Pictures

TV JOJ pripravuje nový rodinný seriál Jenny, ktorý je vlastnou adaptáciou mimoriadne úspešného kanadského seriálu Jenny. Ide o rodinný dramatický seriál o chorej tínedžerke, ktorý prináša emotívny a zároveň optimistický pohľad do života mladých ľudí s ťažkou diagnózou.

Rodinný seriál Jenny je pôvodom kanadský formát vysielateľa Unis TV, ktorý dosiahol vo svojom vysielacom čase mimoriadny úspech s vysokým nadpriemerom stanice. Seriál prináša pohľad na modernú rodinu, ktorú zasiahla ťažká diagnóza.

Prostredníctvom hrdinov, s ktorých životom a problémami sa dokážu diváci stotožniť a prežívať ich napínavý, dojímavý, dramatický, ale i zábavný a zároveň motivujúci príbeh zápasu o mladý život, ktorý prináša slzy i smiech.

Režisérom seriálu je Peter Begányi (Naši, Semafor, 1890), pre televíziu Joj ho pripravuje so spoločnosťou Piknik Pictures. Tvorcovia pri výrobe spolupracujú s odbornými garantmi, ktorými sú Národný ústav detských chorôb s docentkou Alexandrou Kolenovou a Národný onkologický ústav v Bratislave.

“Vítame takúto formu spolupráce, v dnešnej dobe je veľmi dôležité komunikovať aj ťažké témy, najmä s detským pacientom, jemu zrozumiteľnou formou. Onkologické ochorenia sú síce ťažká téma, ale vhodné podanie a forma vedia v konečnom dôsledku pomôcť nielen pacientovi, ale aj rodičom detí, ktorí dennodenne bojujú o to najcennejšie. Tak, ako náš ústav začal nový typ terapeutickej komunikácie smerom k detskému pacientovi, tak toto je presne forma, ktorá pomáha aj nám, a aj rodičom a najmä deťom,“ hovorí Ladislav Kužela, generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb.

TV Joj chce poukázať na vážnu, no veľmi silnú, dôležitú a aktuálnu tému ťažko chorých detí a mladých ľudí, ktorá je v seriáli v podobe kvalitného scenára spracovaná prístupne pre všetky vekové kategórie, ľahko, emotívne a optimisticky – inšpiruje k nádeji a vypovedá o obrovskej sile rodiny, priateľstva, lásky a o dôležitosti komunikácie najbližšieho okolia v zložitých životných situáciách.

Jenny je zároveň ako seriál výnimočný svojou interaktivitou - z televíznej obrazovky bude mať presah cez online svet až do reálneho života divákov – tí sa budú môcť zapájať prostredníctvom sociálnych sietí do komunikácie s hlavnou hrdinkou a rôznymi spôsobmi rozvíjať tému seriálu v skutočnom svete.

Televízia JOJ seriál prinesie seriál na obrazovky už koncom tohto roka. Pozrite si, ako vyzeral seriál v originálnej kanadskej verzii:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.