Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
19.07.2019, 21:35 Aktualizované dňa 25.07.2019 o 17:40

Nový seriál Slovania zverejnil prvé video. Slovenskú "Hru o tróny" uvedie televízia Joj

Nový historický seriál s prvkami fantasy vzniká v tíme úspešného filmu Čiara.

Nový seriál Slovania zverejnil prvé video. Slovenskú "Hru o tróny" uvedie televízia Joj
Zdroj: Wandal production

Produkčná spoločnosť Wandal production producentky Wandy Adamík Hrycovej nakrúca pre televíziu Joj výpravný historický seriál Slovania.

Seriál s prvkami fantasy sa odohráva v 7. storočí. Tvorcovia pracujú s fiktívnou rekonštrukciou historického obdobia, ale aj fantazijnými a nadprirodzenými prvkami.

Vychádzajú z tradícií a mytológie starých Slovanov a zameriavajú sa na príchod Avarov, ktorý postaví do konfliktu dve veľké hradiská - Furnau a Veľký stôl. V centre príbehu sú neznámy cudzinec Vlad a tajomná kráska Draha.

Seriál sa nakrúca sa na severozápade Ukrajiny. „Na zelenej lúke sme postavili dve veľké slovanské hradiská. Účinkuje tam veľa ľudí, kone, šermuje sa, čaruje, skrátka je sa na čo tešiť,“ približuje producentka.

Na seriáli spolupracuje s režisérom Petrom Bebjakom a kameramanom Martinom Žiaranom. Je to ich druhý spoločný projekt po mimoriadne úspešnom filme Čiara, ktorý získal množstvo ocenení na prestížnych medzinárodných festivaloch a v kinách lámal rekordy návštevnosti.

​Podľa portálu FilmNewEurope pripomínajú Slovania svetoznámu Hru o tróny. „S týmto porovnávaním by som bola veľmi opatrná. My sa nemôžeme porovnávať so seriálom, kde len jeden diel má rozpočet ako celý náš 12-dielny seriál dokopy. Hoci máme vysoké ambície a chceme urobiť seriál, aký tu ešte nebol, stále sme na Slovensku a týmto smerom nebudeme benchmarkovať,“ povedala v rozhovore Wanda Adamík Hrycová.

V Slovanoch sa predstavia známi slovenskí herci ako Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová, Juraj Loj, Richard Autner, Dušan Cinkota, Michal Režný či Andrej Hryc. Pozrite si video, ktoré producentka zverejnila na facebooku:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.