Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
23.07.2019, 11:40

Americký futbal na kanáloch Sport1 a Sport2: Do ponuky pribudne okrem NFL aj univerzitná liga NCAA

Nová sezóna odštartuje v septembri. NFL oslávi jubilejný 100. ročník s celým radom osláv a sprievodných akcií.

Americký futbal na kanáloch Sport1 a Sport2: Do ponuky pribudne okrem NFL aj univerzitná liga NCAA
Zdroj: Reuters

Stanice Sport1 a Sport2 venujú priestor stále populárnejšiemu americkému futbalu už niekoľko rokov. Popularita priamych prenosov z NFL každým rokom stúpa, preto od sezóny 2019 zaradili do programu stanice Sport1 a Sport2 okrem NFL aj zápasy univerzitnej ligy NCAA.

NFL patrí medzi hlavné akvizície staníc Sport1 a Sport2 už od roku 2010. Priestor vo vysielaní má pravidelne počas pondelkových a štvrtkových nocí, nechýbajú nedeľné futbalové maratóny, zápasy play-off a SuperBowlov.

Komentátorský tím tvorí šestica nadšených profesionálov - Martin Hamza, Jindřicha Rajchl, Standa Jantoša, Honza Dundáček, Tomáša Křížek a Honza Štiegler.

Diváci už s nimi spoznali osem rôznych šampiónov vrátane trojnásobných majstrov New England Patriots na čele s Tomom Bradym, najväčšou ikonou amerického futbalu súčasnosti.

Nová sezóna NFL odštartuje na Sport1 a Sport2 už 5. septembra. Bude unikátna aj preto, že ide o jubilejný 100. ročník NFL s celým radom osláv a sprievodných akcií.

Všetko odštartuje tzv. Kickoff Game medzi tímami Chicago Bears a Green Bay Packers a absolútny víťaz vzíde zo SuperBowlu LIV s magickým dátumom 2. 2. 2020, ktorý sa uskutoční na Hard Rock Stadium v Miami na Floride.

Ani v novej sezóne nebudú chýbať pondelkové Monday Night Football, štvrtkové Thursday Night Footbal a dva až tri nedeľné prenosy spolu s tradičným zostrihovým magazínom NFL Game Day.

Od novej sezóny zaraďuje Sport1 a Sport2 do portfólia programov aj univerzitnú ligu amerického futbalu NCAA, ktorá sa v sledovanosti môže porovnávať so samotnou NFL. „Univerzitný futbal sa v Spojených štátoch teší obrovskej popularite, v niektorých oblastiach je dokonca obľúbenejší ako profesionálna NFL,“ podotýka skúsený komentátor NFL na Sport1 a Sport2 Martin Hamza. 

„NFL na rozdiel od ostatných severoamerických profesionálnych líg (NBA, NHL, MLB) nemá žiadny nižší systém farmárskych tímov, takže cesta do nej vedie, až na úplné výnimky, jedine cez univerzitnú súťaž. vďaka tomu majú zápasy NCAA kvalitu, často úplne fantastickú atmosféru, divácku kulisu a každoročne ponúka veľmi sledované zápasy dlhodobých rivalov. NCAA je zaujímavá aj tým, že ponúka oveľa viac herných štýlov a konceptov, ako je možné vidieť v NFL,“ dodáva Hamza.

Sport1 a Sport2 prinesie dva prenosy týždenne plus pravidelný hodinový zostrihový program. V priebehu decembra odvysiela osem zápasov Championship Bowl, následne semifinálové zápasy aj januárové National Championship Final Game.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.