Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.07.2019, 14:40

Facebook čelí protimonopolnému vyšetrovaniu, klesol mu zisk

Spoločnosť tiež bude musieť zaplatiť rekordnú pokutu 5 miliárd dolárov.

Facebook čelí protimonopolnému vyšetrovaniu, klesol mu zisk
Zdroj: Reuters

Americká internetová spoločnosť Facebook čelí v Spojených štátoch protimonopolnému vyšetrovaniu zo strany Federálnej obchodnej komisie (FTC). Oznámil to dnes Facebook. 

Správa prišla len niekoľko hodín potom, čo komisia uviedla, že Facebooku udelila rekordnú pokutu päť miliárd dolárov (v prepočte 4,46 miliardy eur) za porušenie ochrany súkromia používateľov.

​Spoločnosť Facebook dnes tiež oznámila, že jej čistý zisk v druhom štvrťroku klesol takmer o polovicu na 2,62 miliardy dolárov z 5,11 miliardy dolárov pred rokom.

Zisk na akcii sa prepadol na 91 centov z 1,74 dolára. Bez zahrnutia pokuty od FTC a ďalších mimoriadnych položiek však dosiahol 1,99 dolára. Štvrťročné tržby spoločnosti navyše prekonali očakávania analytikov.

Facebook prevádzkuje najväčšiu internetovú sociálnu sieť na svete. Počet aktívnych mesačných používateľov sa v druhom štvrťroku zvýšil o osem percent na 2,41 miliardy.

Celkové tržby spoločnosti stúpli o zhruba 28 percent na 16,9 miliardy dolárov, zatiaľ čo analytici ich odhadovali len na 16,5 miliardy dolárov.

Facebook dnes uviedol, že protimonopolné vyšetrovanie federálnou komisiou bolo zahájené tento rok v júni. Komisia pri dnešnom oznámení o pokute za porušenie ochrany súkromia o tomto vyšetrovaní neinformovala.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.