Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.07.2019, 14:50

Twitter zvýšil príjmy aj počet používateľov

Zisk spoločnosti stúpol na 1,1 miliardy dolárov zo 100 miliónov pred rokom.

Twitter zvýšil príjmy aj počet používateľov
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť Twitter, ktorá prevádzkuje rovnomennú sociálnu sieť, zvýšila v druhom štvrťroku príjmy medziročne o 18 percent na 841 miliónov dolárov (v prepočte 757 milióna eur) vďaka nárastu denných používateľov, ktorí dostávajú reklamu.

Zaslúžili sa o to zmeny zavedené s cieľom ukázať používateľom v reklamách relevantnejší obsah. Celkové príjmy z reklamy vďaka tomu stúpli o 21 percent na 727 miliónov dolárov.

Zisk spoločnosti stúpol na 1,1 miliardy dolárov zo 100 miliónov pred rokom. Premietli sa do neho daňové výhody spojené s reštruktualizáciou firmy v výške jednej miliardy dolárov.

Príjmy Twitteru prekonali predpovede analytikov, ktorí ich v prieskume spoločnosti Refinitiv odhadovali na 829 miliónov dolárov.

Príjmy Twitteru a počet používateľov sú v centre pozornosti od doby, kedy sociálna sieť začala mazať milióny spamových alebo falošných účtov s nenávistnými prejavmi a šírením politických dezinformácií, čo sa v minulom roku prejavilo v poklese mesačných aktívnych používateľov. V prvom štvrťroku tohto roka sa ich počet ale už zvýšil.

Potom však firma prestala tento údaj zverejňovať. Namiesto toho oznamuje počty každodenných používateľov, ktorí denne dostávajú reklamu, čo sa dá speňažiť. Tento počet vzrástol na 139 miliónov zo 134 miliónov v predchádzajúcom štvrťroku a prekonal tak 135 miliónov odhadovaných analytikmi.

Predpoveď príjmov v aktuálnom štvrťroku ale odhad analytikov nenapĺňajú. Twitter ich očakáva vo výške 815 a 875 miliónov dolárov, zatiaľ čo analytici v priemere predpovedajú 869,3 milióna dolárov, napísala agentúra Reuters.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.