Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.08.2019, 20:20

Na čele akadémie udeľujúcej Oscary bude kastingový riaditeľ Rubin

Akadémiu preberá uprostred jej úsilia o zlepšenie diváckej príťažlivosti udeľovania Oscarov

Na čele akadémie udeľujúcej Oscary bude kastingový riaditeľ Rubin
Zdroj: TASR/AP

Kastingový riaditeľ David Rubin bol zvolený za nového prezidenta americkej Akadémie filmového umenia a vied (AMPAS), ktorá udeľuje prestížne filmové ceny Oscar. Stal sa prvým šéfom kastingu v tejto funkcii. Rubin je nástupcom kameramana Johna Baileyho, ktorý stál na čele akadémie dva roky.

Rubin má ako šéf kastingu na konte viac než stovku filmov, vrátane úspešných snímok Anglický pacient, Muži v čiernom, Štyri svadby a jeden pohreb či televízny seriál Malé veľké klamstvá.

Podľa Česko-slovenskej filmovej databázy pôsobil tiež ako herec a filmový producent. Za kasting na Malé veľké klamstvá a na televízny film Prezidentské voľby získal podľa časopisu Variety televíznu cenu Emmy.

Zdroj: Reuters

​Rubin preberá predsedníctvo filmovej akadémie uprostred jej úsilia o diverzifikáciu svojej členskej základne a zlepšenie diváckej príťažlivosti udeľovania Oscarov, ktorá v posledných dvoch rokoch klesla pod 30 miliónov divákov.

Filmová akadémia sa v roku 2016 zaviazala, že do roku 2020 zdvojnásobí počet žien a zástupcov menšín vo svojich radoch. Predtým boli ženy zastúpené medzi jej členmi štvrtinovo a len osem percent členov neboli belosi.

​Odovzdávanie Oscarov bude 9. februára vysielať televízia ABC. Časopis Hollywood Reporter poznamenal, že za kasting sa Oscar nikdy neudeľoval, ale že by za Rubina mohla táto kategória vzniknúť.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.