Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
13.08.2019, 10:35

Ministerstvo kultúry zrušilo celý tlačový odbor. Dôvodom je zlyhanie hovorkyne

Novinári majú odteraz komunikovať priamo s kanceláriou ministerky Ľubice Laššákovej.

Ministerstvo kultúry zrušilo celý tlačový odbor. Dôvodom je zlyhanie hovorkyne
Zdroj: Peter Mayer

Ministerstvo kultúry zrušilo svoj tlačový odbor, novinári majú odteraz komunikovať priamo s kanceláriou ministerky Ľubice Laššákovej, ktorej šéfuje Peter Hajnala. Podľa denníka Nový čas ide o reakciu na zlyhanie hovorkyne rezortu.

Spravodajský portál WebNoviny si všimol, že z webu ministerstva zmizol včera kontakt na tlačový odbor, ktorý mal na starosti komunikáciu s médiami. Ministerstvo potvrdilo, že "v rámci organizačnej zmeny boli presunuté kompetencie tlačového odboru priamo pod kanceláriu ministerky".

Doterajšia hovorkyňa rezortu Barbora Palovičová si podľa médií spravila celoštátnu hanbu, keď minulý mesiac nedokázala odpovedať televíznej reportérke na otázku, ktorú dostala deň vopred: či ministerstvo môže dať pokutu politickej strane.

Palovičová je bývalá slovenská vicemiss. Podľa tlače viac než desať rokov tancovala vo folklórnom súbore Lúčnica a tiež sa zúčastnila niekoľkých súťaží krásy. O titul Miss Universe 2007 bojovala s Máriou Troškovou, bývalou asistentkou expremiéra Roberta Fica. Trošková musela po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice kvôli vzťahu s podozrivým talianskym podnikateľom odstúpiť ešte skôr než jej šéf, či s manželkou Petra Sagana Katarínou, s ktorou sa cyklista vlani rozišiel.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.