Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.08.2019, 14:30

Televízia JOJ prezradila nástupcu Mariána Leška v Sedmičke

Relácia sa v novej zostave vráti v septembri na obrazovky.

Televízia JOJ prezradila nástupcu Mariána Leška v Sedmičke
Zdroj: TV JOJ / Sedem

V relácii Sedem glosuje štvorica glosátorov raz týždenne aktuálne udalosti posledných siedmich dní. Marián Leško, ktorý bol súčasťou Sedmičky takmer dvadsať rokov, zasadol do glosátorského kresla naposledy na konci mája.
Dôvodom jeho odchodu bol jeho nová pracovná pozícia poradcu pre vnútornú politiku prezidentky Zuzany Čaputovej.

"Sú veci, ktoré sa nedajú robiť naraz. Glosovať o politikoch a pracovať zároveň pre pani prezidentku je nezlučiteľné. Je mi to veľmi ľúto, lebo Sedmičku som robil takmer dvadsať rokov a všetkých mám veľmi rád," uviedol pri odchode Leško na webe TV Joj. S glosátormi ostáva naďalej v kontakte, no Sedmičku už bude sledovať len z pohodlia domova.

Televízia Joj na webe uviedla, že na jeho stoličku si v štúdiu od septembra sadne známy herec a zabávač Boris Farkaš, ktorý si už rolu glosátora viackrát vyskúšal, keď v relácii zaskakoval za Milana Kňažka.

Zdroj: TV JOJ / Sedem

Boris ​Farkaš bol glosátorom aj v prvej relácii Sedem s r.o., ktorú uviedla na obrazovky televízia Markíza a vysielala ju v rokoch 2001 až 2008. Moderátorom relácie bol pôvodne Róbert Beňo, ktorého neskôr nahradila Elena Vacvalová. Medzi ďalších glosátorov patrili Stano Radič, Július Satinský, Milan Lasica, Marian Geišberg, Marian Leško a ďalší.

Formát po zrušení prebrala televízia JOJ pod zmeneným názvom Sedem, ktorý označuje sedem dní v týždni. Vysielala ju do roku 2011 a na obrazovky ju po šesťročnej odmlke vrátila v marci 2017. Päťčlenná zostava - moderátorka Elena Vacvalová a štvorica glosátorov Oľga Feldeková, Milan Lasica, Milan Kňažko a Marián Leško, ktorý bol aj spoluautorom scenára, pravidelne zabávala divákov svojimi postrehmi na aktuálne témy z domova i zo sveta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.