Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
16.08.2019, 15:05

RTVS uvedie nový seriál pre deti. Predstavia sa v ňom aj Polívka či Lasica

13-dielny seriál Kriminálka 5.C. má premiéru v polovici septembra, budú mu patriť nedeľné dopoludnia.

RTVS uvedie nový seriál pre deti. Predstavia sa v ňom aj Polívka či Lasica
Zdroj: Zlín film

RTVS uvedie v polovici septembra nový detský seriál Kriminálka 5.C. o partii mladých detektívov, ktorým sa podarí odhaliť sieť nebezpečných pašerákov a popri tom spoznajú aj krásu a bohatstvo flóry i fauny, ktorá obohacuje náš svet a silu skutočného kamarátstva. Dej sa odohráva v moravskom meste Zlín a na Slovensku v Manínskej úžine aj v Bratislave.

Seriál je určený predovšetkým detskému divákovi, ale s ambíciou osloviť celé spektrum divákov od 6 rokov vyššie. Nadviazať má na časť kvalitnej československej tvorby pre deti a mládež úspešnej aj v zahraničí, najmä z konca 80-tych rokov.

"Radi by sme nadviazali na rodinné seriály, akými boli Pán Tau alebo Chobotnice z druhého poschodia, ktoré už nejakú dobu v televíznej tvorbe chýbajú. Samozrejme je iná doba, takže pracujeme s tým, že deti využívajú moderné technológie – tablety a smartfóny,“ povedal pre portál idnes.cz scenárista Roman Kopřivík.

Zdroj: ALEF FILM &amp

​V jednotlivých epizódach bude partia malých detektívov z 5.C. riešiť prípady pašovania a nelegálneho obchodovania exotických zvierat. Nebude v nich núdza o napätie, detektívne zápletky, ale ani o priateľstvo, odvahu a túžbu pomôcť. Pre niektorých detských protagonistov to boli ich prvé skúsenosti s filmovaním. V seriáli sa objavia rôzne exotické papagáje, pavúky, motýle, varan, tiger, hady, orly, aligátor, ale tiež exotické rastliny, o pašovaní ktorých bude jeden z dielov seriálu. 

Detským hrdinom budú občas a skôr nenápadne pomáhať pri vyšetrovaní aj dospelí, napríklad Bolek Polívka, Miroslav Táborský, Milan Lasica, Lenka Krobotová, Zuzana Konečná, Jan Dolanský či Michaela Majerníková.

Zdroj: Zlín film

​Literárnu predlohu k seriálu napísal filmový historik, publicista a scenárista Pavel Taussig, ktorý autorsky stojí aj za oscarovým filmom Kolja. Námet Kriminálky 5.C. vychádza zo skutočných prípadov.

„Nejedná sa o žiadne rekonštrukcie. Dej je situovaný priamo do Zlína, väčšina sa bude odohrávať v exteriéroch. Využívame krásne prostredie ZOO Lešná. Kto ju navštívil, určite ju v televízii spozná,“ uviedol Taussig.

Na režisérku stoličku zasadol Juraj Nvota podpísaný pod rozprávkou Johankino tajomstvo či filmami Rukojemník alebo Eštebák.

Zdroj: RTVS / Režisér Juraj Nvota s detskými hercami pri nakrúcaní seriálu Kriminálka 5.C.

​Trinásť dielny seriál s rozpočtom 1,35 milióna eur vznikol v koprodukcii RTVS, Alef Film & Media, ČT a Zlínskymi ateliérmi.
Premiéru na obrazovke Jednotky bude mať v nedeľu 15. septembra o 9:00.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.