Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.08.2019, 08:54

Twitter a Facebook obvinili Čínu z dezinformačnej kampane

Zablokovali takmer tisíc účtov.

Twitter a Facebook obvinili Čínu z dezinformačnej kampane
Zdroj: Reuters

Sociálne siete Twitter a Facebook zablokovali rad účtov, ktoré sú podľa ich názoru spojené s dezinformačnej kampaňou Číny zameranou na hongkonské protesty.

Twitter vo vyhlásení uviedol, že zablokoval 936 účtov, ktoré sú s touto aktivitou spojené. Spoločnosť uviedla, že cieľom dezinformačnej kampane bolo "zasiať politické nezhody v Hongkongu a podkopať legitimitu a politické protesty", ktoré na tomto poloautonómnom území pokračujú už desiatym týždňom.

"Na základe nášho dôkladného vyšetrovania máme spoľahlivé dôkazy, že ide o koordinovanú, štátom podporovanú operáciu," uviedol Twitter na svojom blogu. "Konkrétne sme identifikovali veľké zhluky účtov, ktoré konajú koordinovane tak, aby zosilňovali účinok správ vzťahujúcich sa k protestom v Hongkongu."

Facebook vo vyhlásení uviedol, že na základe upozornenia Twitteru odstránil sedem stránok, tri skupiny a päť účtov, ktoré boli zapojené do koordinovaného, ​​neautentického správania zacieleného proti Hongkongu.

Bývalá britská kolónia Hongkong, ktorá sa v roku 1997 vrátila pod čínsku správu, čelí najväčšej politickej kríze za desiatky rokov. To, čo začalo ako protest proti zákonu o vydávaní stíhaných do pevninskej Číny, postupne prerástlo v požiadavku väčšej demokratickosti politického systému a odstúpenie správkyne Hongkongu Carrie lámovia. Medzi požiadavkami sa objavuje aj obmedzenie vstupu turistov z pevninskej Číny do Hongkongu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.