Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.08.2019, 10:40

Instagram varuje účty, ktoré sa chystá vymazať

Proti rozhodnutiu nebude možné odvolať sa.

Instagram varuje účty, ktoré sa chystá vymazať
Zdroj: Instagram blog

Instagram spolu so sesterskými platformami patriacimi Facebooku dlhodobo bojuje proti nedodržiavaniu pravidiel a uverejňovaniu nevhodného obsahu.

Teraz prichádza s novinkou, ktorou potvrdzuje, že bude na účty, ktoré nedodržujú pravidlá rázny. Nová funkcia používateľov takýchto účtov upozorní, že sú kandidátmi na vymazanie.

Varovanie bude obsahovať všetky príspevky a aktivity, ktoré porušili zásady komunity. Súčasťou zoznamu bude aj odôvodnenie, prečo bola daná fotografia, Story či komentár odstránený. Instagram upozorní, že ak bude používateľ naďalej pokračovať v činnostiach, ktoré sú proti pravidlám, bude jeho účet vymazaný.

Zdroj: The Verge
Zdroj: The Verge

​Proti rozhodnutiam o vymazaní príspevkov sa bude dať odvolať. Zatiaľ je to možné iba pri príspevkoch zobrazujúcich nahotu a nenávistné prejavy. Ako však uviedol, zoznam sa chystá rozšíriť.

Rovnaké pravidlá pre všetkých používateľov

Na Instagrame doteraz platila výnimka pre účty, ktoré boli populárne a často publikujúce. Tie mali nastavené miernejšie podmienky, avšak nový systém nebude rozlišovať pravidelnosť publikovania či mieru aktivity. Podľa vyjadrenia spoločnosti budú pravidlá do bodky rovnaké pre všetkých.

Cieľom je lepšie formulovať podmienky pre zrušenie účtu, urobiť komunitu bezpečnejšou a čo najviac znížiť možné porušovanie pravidiel.

Instagram povolil dostať sa s pravidlami niekoľkokrát do rozporu, ale bude sa kontrolovať časové rozmedzie. Ak používatelia prekročia určitú hranicu, platforma fungovanie účtu zakáže a profil zruší.

Predstavitelia sociálnej siete tiež upozornili, že neuvedú presný počet porušení, ktoré bude Instagram tolerovať. A ani to, v akom časovom rozmedzí budú tieto porušenia tolerované.

Na bezpečnosť a súkromie niekoľkokrát apeloval aj šéf spoločnosti Mark Zuckerberg na konferencii F8.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.