Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
28.08.2019, 06:20

Televízna jeseň: Markíza neriskuje, Joj uvádza novinky

Televízie vstupujú do svojej najsilnejšej sezóny. Ťahúňmi jesene budú veľké šou, pokračovania seriálov, ale aj úplné novinky.

Televízna jeseň: Markíza neriskuje, Joj uvádza novinky
Zdroj: archív

Komerčné televízie odštartujú jesennú sezónu s novými sériami svojich výpravných šou. Vo vysielaní dostanú priestor počas víkendových večerov. Soboty vyplní už ôsma séria Česko Slovensko má talent, ktorú televízia Joj pripravuje spoločne s českou televíziou Prima, konkurovať im budú Záhady tela na Jednotke. Nedele budú patriť Markíze a piatej sérii šou Tvoja tvár znie povedome. Víkendové večery doplní aj pestrá filmová ponuka.

Seriálová jeseň na Joj

Kým v jarnej sezóne uvádzala seriálové novinky televízia Markíza (Autoškola a Kameňák), na jeseň prinesie nové seriály televízia Joj. Už na začiatku septembra odštartuje 16-dielny komediálny seriál Delukse z hotelového prostredia, ktorý začala pripravovať ešte v roku 2016. Od polovice septembra ho doplní trojdielna miniséria tohtoročného filmového hitu Trhlina a po jej skončení dostane na obrazovke priestor tretia séria kriminálky Za sklom.

Zdroj: TV JOJ / Za sklom

​​V októbri odštartuje Joj svoju ďalšiu seriálovú novinku. Pod osemdielnou čiernou komédiou Hrobári je podpísaný Petr Kolečko, autor mimoriadne úspešného českého seriálu Most!. Televízia s úspešným scenáristom pripravuje aj ďalší seriál s pracovným názvom Nový život. „S Petrom Kolečkom máme nadviazanú širšiu spoluprácu,“ potvrdzuje Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.

Zdroj: TV JOJ / Hrobári

​V jesennej programovej štruktúre počíta televízia aj s pokračovaním Ministrov. Z ďalších noviniek, ktoré dostanú na obrazovke Joj priestor neskôr, je najočakávanejším najmä výpravný historický seriál Slovania režiséra Petra Bebjaka, ale aj dramatický seriál Osem hodín, ktorý vzniká v spolupráci s Českou televíziou, či historický seriál Uhorčík.

V premiére Joj uvedie aj finálnu sériu rodinného seriálu Naši, dramatický seriál Jenny, rodinný seriál Bola raz jedna škola alebo detektívku Bodka. Joj je zároveň koproducentom viacerých filmov, ktoré časom odvysiela na svojej obrazovke.

Zdroj: TV Markíza / Sestričky

​Markíza, naopak, neriskuje a jesennú sezónu otvára len s pokračovaniami svojich osvedčených seriálov. Ťahákom bude najmä druhá séria Sestričiek, nebudú chýbať ani Oteckovia, Susedia a Horná Dolná. Všetky odštartujú začiatkom septembra.

Novinkou verejnoprávnej televízie bude detský seriál Kriminálka 5.C, ktorý uvedie v polovici septembra v nedeľných dopoludniach.

Zábava a realita

Súčasťou jesennej programovej štruktúry budú aj zábavno-súťažné formáty a reality šou. K stáliciam obrazoviek, ktoré nebudú chýbať ani v nastávajúcej sezóne, môžeme určite zaradiť Inkognito s Vladom Voštinárom (Joj), najdlhšie vysielanú reality šou Farma (Markíza), kde sa proti sebe postavia východniari a západniari či Milujem Slovensko (Jednotka), do ktorej sa vracia staronová kapitánska dvojica Adela Vinczeová a Dano Dangl, alebo game show Rozum v hrsti (Joj).

Zdroj: TV Markíza / Farma

​Markíza okrem toho uvedie po poldruharočnej pauze reality šou Extrémne premeny Slovensko o ľuďmi trpiacimi veľkou obezitou. V pláne má však aj úplnú novinku: „V šou s názvom Utajený šéf sa vrcholoví predstavitelia firiem v dokonalom prestrojení infiltrujú medzi svojich radových zamestnancov,“ približuje Michal Borec, riaditeľ PR a marketingu skupiny Markíza.

Novým projektom RTVS je hudobný program 3 pódiá s Petrom Bičom a cestovateľská šou S úsmevom po Slovensku, ktorú pripravuje producentská spoločnosť Dana Dangla.

Zdroj: RTVS

Talkshow aj politika

Medzi ďalšie novinky televízie Joj patrí tiež Na hrane, politická diskusná relácia, ktorá sa na jej obrazovky vracia po deviatich rokoch. Moderátor Michal Magušin uvedie každý týždeň duel dvoch politikov, súčasťou živého vysielania bude aj publikum, ktoré si do štúdia pozvú diskutujúci politici. Nová relácia dostane priestor od septembra v štvrtkové večery.

Vráti sa aj relácia Sedem s novým glosátorom Borisom Farkašom, ktorý v kresle nahradí Mariána Leška, ktorý sa stal súčasťou tímu prezidentky Zuzany Čaputovej.

Na obrazovkách pribudnú aj nové talkshow. Na Joj bude mať premiéru Čau Lujza, v ktorej bude herečka a moderátorka Lujza Garajová Schrameková spovedať celebritné páry a ich deti.

Zdroj: TV JOJ / Lujza Garajová Schrameková

​Verejnoprávna televízia zase pripravila talkshow V dobrej spoločnosti s moderátorkou Jarmilou Lajčákovou-Hargašovou, ktorá sa vracia na obrazovky po dvojročnej prestávke. Pokračovať budú Reportéri, talkshow Petra Marcina Neskoro večer a tiež Trochu inak s Adelou Vinczeovou. Okrem toho má RTVS pripravenú aj novú docushow Stará škola, ktorá bude spájať mileniálov so seniormi, a Fetiše Nežnej revolúcie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.