Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.08.2019, 11:33

Jankovská nestíhala mazať komentáre, na svojom Facebooku zažila "lynč"

Dôvodom nepriaznivej reakcie je jej obrana sms správ s Kočnerom.

Jankovská nestíhala mazať komentáre, na svojom Facebooku zažila "lynč"
Zdroj: Facebook Moniky Jankovskej/koláž

Štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti Monika Jankovská, ktorej minulý týždeň zadržala NAKA telefón kvôli komunikácii s Marianom Kočnerom, sa rozhodla brániť.

Na svoje oficiálnej Facebook stránke zverejnila status, v ktorom popiera komunikáciu s Kočnerom: "S obvineným M.K. som nekomunikovala ani som sa s ním nestretla."

​Ďalej reaguje na Igora Matoviča a hovorí o ňom, že "klebety používa ako fakt". Jankovská zároveň napísala, že na Igora Matoviča podáva trestné oznámenie za ohováranie.

Vzápätí po zverejnení statusu, Facebook Jankovskej zasypali komentáre, ktoré tento počin štátnej tajomníčky odsúdili. Jankovská v snahe očistiť svoj priestor, začala nesúhlasné komentáre vymazávať. 

Avšak, schytala ďalšiu vlnu kritiky. Ľudia nesúhlasia s jej konaním, neveria jej, že nekomunikovala s Kočnerom, obviňujú ju z klamstva a robia si posmech z mazania komentárov. Vybrali sme iba zopár:

Zdroj: Facebook

​To, že komentárov pod jej zverejneným statusom bolo omnoho viac, svedčia nielen tieto reakcie, ale aj číslo v pravom rohu. Momentálne ich tam zďaleka nie je päťsto.

Šéf opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič žiada odvolanie štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti. K situácii okolo Moniky Jankovskej sa vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Aj podľa nej by Jankovská mala odísť. Jej zotrvanie vo funkcii je neobhajiteľné, myslí si prezidentka.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.