Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.08.2019, 16:21 Aktualizované dňa 27.08.2019 o 19:29

Aktuality posilňujú tím o skúsených novinárov

Od septembra budú pre portál pracovať dvaja dlhoroční rozhlasoví readaktori a moderátori.

Aktuality posilňujú tím o skúsených novinárov
Zdroj: Archív HNonline, Facebook/Jaroslav Barborák

Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk, aktuálne na svojom facebookovom profile oznámil, že „od budúceho pondelka (2.9.) nastupujú do tímu Aktuality.sk dlhoroční rozhlasoví redaktori a moderátori Braňo Dobšinský a Jaroslav Barborák. Mám z toho veľkú radosť, pretože obaja sú skvelí odborníci a ľudia, ktorým sú blízke hodnoty našej redakcie. Budeme mať viac výborných podcastov, diskusií, denného spravodajstva a publicistiky.“

Braňo Dobšinský v RTVS skončil v októbri 2018. Dôvodom bolo jeho osobné zlyhanie v relácii Sobotné dialógy. Tie moderoval od roku 2007.

Jaroslav Barborák skončil ako rozhlasový moderátor spravodajského Rádiožurnálu v RTVS na konci júna tohto roka. Skúsený redaktor moderoval relácie Z prvej ruky alebo K veci, v RTVS pracoval s prestávkou od roku 2007.

Aktualizácia:
„Príchodom Jara a Braňa zvyšujeme kvalitu celej redakcie a zároveň posilňujeme podcasty, diskusie a politické oddelenie našej redakcie. Sú to skúsení novinári, ktorí budú zároveň mentormi mladým redaktorom a budú určite platní aj v našom vzdelávacom programe Digital Media Campus. Je to naša najdôležitejšia akvizícia aj smerom k blížiacim sa parlamentným voľbám,“ povedal pre Stratégie Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.