Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.09.2019, 18:50

O 5 minút 12 s novým moderátorom bolo v čase vysielania lídrom trhu

Relácia po letnej pauze odštartovala diskusiou s tromi najvyššími ústavnými činiteľmi.

O 5 minút 12 s novým moderátorom bolo v čase vysielania lídrom trhu
Zdroj: RTVS

V nedeľu 1. septembra, počas štátneho sviatku Dňa Ústavy SR a zároveň po letnej pauze, RTVS bodovala so svojou politickou diskusnou reláciou O 5 minút 12.

Prvýkrát ju viedol nový moderátor Marek Makara, ktorý vystriedal Jozefa Hajka pôsobiaceho v úlohe moderátora nedeľnej diskusnej relácie uplynulý rok.

​Reláciu na Jednotke s tromi najvyššími ústavnými činiteľmi - prezidentkou Zuzanou Čaputovou, predsedom parlamentu Andrejom Dankom a premiérom Petrom Pellegrinim, sledovalo 201-tisíc divákov s 19,4-percetným podielom na trhu v cieľovej skupine divákov starších než  12 rokov. V čase vysielania bola RTVS lídrom na trhu.

Septembrové novinky

Okrem Jednotky mení moderátora politickej relácie aj spravodajská televízia TA3. Norberta Dolinského, dlhoročného moderátora nedeľnej diskusie V politike, doplní Anka Žitná Lučaiová. Dolinský sa bude s bývalou šéfredaktorkou týždenníka Plus 7 dní pri moderovaní striedať.

Novinkou televízie Joj je Na hrane, politická diskusná relácia, ktorá sa na jej obrazovky vracia po deviatich rokoch. Moderátor Michal Magušin uvedie každý týždeň duel dvoch politikov, súčasťou živého vysielania bude aj publikum, ktoré si do štúdia pozvú diskutujúci politici.

Na hrane dostane priestor počas štvrtkových večerov po Inkognite od 12. septembra. Polhodinová relácia sa bude vysielať naživo od 21:50, po skončení ju doplní relácia Sedem s novým glosátorom Borisom Farkašom namiesto Mariána Leška, ktorý sa stal súčasťou tímu prezidentky Zuzany Čaputovej.

V ponuke politických diskusií nebude chýbať ani nedeľné Na telo s Michalom Kovačičom na Markíze, ktoré si v uplynulej sezóne držalo pozíciu najsledovanejšej politickej relácie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.