Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
04.09.2019, 17:40

Komédia Cez prsty režiséra Petra Kolečka ovládla slovenské kiná

Československú novinku si pozrelo takmer 20-tisíc divákov.

Komédia Cez prsty režiséra Petra Kolečka ovládla slovenské kiná
Zdroj: Bontonfilm

Režisérsky debut Petra Kolečka Cez prsty má za sebou úspešný otvárací víkend na Slovensku. Spolu s predpremiérami si československú novinku pozrelo takmer 20-tisíc slovenských divákov.

Najnovšie dielo úspešného scenáristu Petra Kolečka (Most!, Lajna, Padesátka, Masaryk, Okresní přebor) sa zapísalo medzi slovenské filmové kinohity už počas svojho otváracieho víkendu. Ľahkú letnú romantickú komédiu o láske pod volejbalovou sieťou, ktorá je zároveň Kolečkovou režisérskou prvotinou, si počas prvých štyroch dní premietania prišlo pozrieť do slovenských kín 16 860 divákov, vďaka čomu sa stala vôbec najnavštevovanejším filmom uplynulého víkendu. Spolu s predpremiérami film počas prvého týždňa videlo dokonca až 19 646 divákov.

Príbeh romantickej komédie sa odohráva v atraktívnom prostredí plážového volejbalu. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) sú parťáčky, ktoré obetujú plážovému volejbalu všetko. Teda, skoro všetko. Mladšej Pavle však začínajú tikať biologické hodiny a s priateľom Hynkom (Vojta Dyk) chce čo najskôr otehotnieť. Staršia, slobodná a bezdetná Linda, to nechápe. Veď sa im podarilo kvalifikovať na majstrovstvá Európy. V ďalších úlohách sa predstavia Jiří Langmajer ako svojrázny správca ihriska, Jakub Prachař, Marián Miezga, Kristína Greppelová, Ján Jackuliak a ďalší.

Petr Kolečko, režisér a scenárista filmu, ktorý televízia JOJ koprodukovala, má pred sebou ďalší slovenský debut. Televízia JOJ v októbri uvedie jeho najnovší seriálový počin – čiernu komédiu Hrobári, ktorá sa odohráva v prostredí pohrebníctva. V hlavných úlohách sa predstavia Jana Oľhová, Ľubomír Paulovič, Jiří Langmajer, Zuzana Mauréry, Csongor Kassai, Michal Režný, Ľudmila Molinová či Robo Jakab. Pre televíziu Joj pripravuje aj ďalší seriál s pracovným názvom Nový život.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.