Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
13.09.2019, 10:10

Slovenským filmom sa v kinách opäť darí. V septembri sa o priazeň divákov uchádza až sedem snímok

Po Trhline a Loli paradičke ašpirujú na úspech ďalšie snímky zo slovenskej produkcie alebo koprodukcie.

Slovenským filmom sa v kinách opäť darí. V septembri sa o priazeň divákov uchádza až sedem snímok
Zdroj: RTVS

Septembrové filmové novinky už majú za sebou svoje premiéry v kinách. Očakávaný úspech zaznamenalo pokračovanie hororu To (It: Chapter Two), ktorý sa so 42-tisíc divákmi stal najnavštevovanejším filmom uplynulého týždňa. 

Po úspešnom otváracom víkende si pripísal ďalších 10-tisíc divákov režisérsky debut Petra Kolečka Cez prsty, spolu už má na konte 36-tisíc divákov.

Tretiu priečku v rebríčku návštevnosti slovenských kín si v uplynulom týždni podelili Tarantinova snímka Vtedy v Hollywoode s ďalšími 7-tisíc divákmi (za 4 týždne premietania film videlo 108-tisíc divákov) a prvé slovenské road movie Afrika na Pionieri. Počas premiérového víkendu si prišlo africké dobrodružstvo partie piatich Slovákov do kín pozrieť 5650 divákov.

​Slovenským snímkam sa v kine tento rok darí. V prvom polroku bola jednotkou v návštevnosti mimoriadne úspešná Trhlina, ktorá bude mať v utorok 17. septembra svoju televíznu premiéru ako dvojdielna miniséria. V kinách už Trhlinu videlo až 262-tisíc divákov. Z ďalších slovenských si filmov si v prvom polroku pripísali takmer 40-tisíc divákov snímky Sklenená izba a Ostrým nožom.

V 100-tisícovom klube je ďalší slovenský film

V druhom polroku u divákov zabodovala Loli paradička, ktorá sa počas svojej premiéry zaradila v návštevnosti na druhú priečku za Levieho kráľa a udržala sa nej aj počas druhého týždňa v kinách. Celkovo si už romantickú komédiu z východného Slovenska, ktorú vymyslela, režírovala a produkovala prešovská rodina Staviarskych, pozrelo v kinách 120-tisíc divákov a dosiahla tržby 680-tisíc eur.

Záujem divákov vzbudila aj snímka Kto je ďalší režiséra a scenáristu Mira Drobného, ktorú si doteraz v kinách pozrelo 16 700 divákov. Film je inšpirovaný tromi skutočnými príbehmi zo Slovenska, Ruska a Kanady, v ktorých osudy hlavných hrdinov zmenil internet a priviedol ich až na hranicu života a smrti.

Do konca mesiaca bude mať premiéru ďalších šesť snímok, ktoré vznikli v slovenskej produkcii alebo koprodukcii. Práve prichádza do kín česko-slovenská rozprávka Hodinárov učeň a dokument Skutok sa stal prinášajúci ďalšie súvislosti a odhalenia o únose prezidentovho syna.

V ďalšom týždni príde do kín Pomaľované vtáča režiséra Václava Marhoula, ktoré už má za sebou úspešnú premiéru na festivale v Benátkach. September uzavrú snímky Casino.$k, Websterovci 2 a Nech je svetlo. Novinka režiséra Marka Škopa už zožala pri svojej premiére na festivale v Karlových Varoch mimoriadny úspech a Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) ju nominovala ako slovenského zástupcu na Oscaroch v kategórii najlepší medzinárodný celovečerný film.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.