Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.09.2019, 10:53

Facebook Dating to bude mať ťažké. Čím sa líši od konkurencie?

Dating je momentálne k dispozícii v dvadsiatich krajinách.

Facebook Dating to bude mať ťažké. Čím sa líši od konkurencie?
Zdroj: Facebook blog

Prípravu zoznamky avizoval Mark Zuckerberg na konferencii F8 už v roku 2018. Aktuálne je spustená v dvadsiatich krajín, no na uvedenie na slovenský trh ešte len čaká.

Najväčšou výhodou Facebook Dating je to, že služba je súčasťou aplikácie Facebook a je k nej prístup z hlavnej ponuky aplikácie, takže nie je potrebné si ju sťahovať.  S tým súvisí aj fakt, že používateľmi zoznamky môžu byť všetci používatelia Facebooku.

Zdroj: Facebook blog

​Facebook Dating ale funguje nezávisle od hlavného profilu a podľa Zuckerbergovho vyjadrenia nezbiera informácie pre cielenú reklamu. Nevylučuje ale, že sa to v budúcnosti môže zmeniť pre účely lepšieho zacielenia reklamy. Veď ako inak.

Používatelia zoznamky si teda vytvoria akoby nový profil, kde môžu uviesť od demografických údajov a informácií o záujmoch či rodinných záležitostiach info aj o tom, s kým by sa chceli zoznámiť. To zahŕňa všetky ženy a transsexuálky a všetkých mužov a transsexuálov. Svoju rodovú identitu však nemusia uvádzať.

Pre jednoduchšie naviazanie kontaktu je výhodou možnosť ukážky až deviatich fotografií, dostupná je aj možnosť výberu z Instagramu, čím chce Facebook docieliť automatické prepojenosť aplikácií. Po vytvorení profilu, začne zoznamovací algoritmus pracovať rovnako, ako na každej inej zoznamovacej službe.

To najzaujímavejšie, čím sa Facebook Dating odlišuje od ostatných zoznamiek je funkcia Secret Crush. V tejto službe si používatelia môžu pridať priateľov z Facebooku a Instagramu na list ľudí, ktorých obdivujú. Ak sa nájde zhoda, používatelia budú spárovaní. Facebook používateľom pri predstavovaní služby vysvetlil, že ľudia si nebudú zoznamy vidieť navzájom, a dozvedia sa to iba v prípade, že je zaradenie do Secret Crush vzájomné.

Zdroj: Facebook blog

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.