Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
16.09.2019, 09:38

Viac reklám v Stories. Instagram testuje, ako budú používatelia reagovať

A pripravuje funkciu Stories About You.

Viac reklám v Stories. Instagram testuje, ako budú používatelia reagovať
Zdroj: Mashable

Instagram Stories sleduje 500 miliónov aktívnych používateľov denne. Na svojom blogu potvrdil, že na malej vzorke ľudí experimentuje s back-to-back Stories reklamou, čo znamená zobrazenie dvoch reklám od dvoch rôznych inzerentov v Stories za sebou.

Test v prvom rade dbá na reakcie používateľov. Podľa toho potom určí správnu frekvenciu reklám v Stories.

Zástupcovia Instagramu poukázali na výsledky prieskumu, z ktorých vyplýva, že 80 percent používateľov obrázkovej sociálnej siete sleduje aspoň jednu firmu a reklamy sú pre nich jedným zo zdrojov informácií o značke, a produktoch a službách, ktoré ponúka.

Prieskum spoločnosti Kenshoo svedčí o raste reklamy na Instagrame. Minulý rok investovali zadávatelia do reklamy na Instagrame štyrikrát viac ako na Facebooku. Druhý štvrť rok však ukázal, že obidve platformy zaznamenali rovnaké tempo a objem reklamy rastie identicky.

Reklamy v Stories v druhom kvartály 2019 vzrásli oproti rovnakému obdobiu v minulom roku o 186 percent. Aj to je podľa výsledku dôvodom prečo sa rozhodli zväčšiť objem reklamného priestoru v Instagram Stories.

Stories About You

Rastúca obľúbenosť Stories nie je atraktívna iba pre inzerentov, ale tiež používateľov, ktorých chce sociálna sieť ponúknuť novú funkcionalitu, ktorou ich sledovanie a interakciu v nich zjednoduší. Novinka Stories About You ponúka používateľom priestor, kde si môžu pozrieť všetky Stories, na ktorých sú v daný deň označení.

Na testovanie funkcie upozornila Jane Manchun Wong na Twitteri.

Nástroj má slúžiť na zvýšenie používateľskej aktivity týkajúcej sa Stories. Od novej funkcie si sľubuje zvýšenie interakcií v podobe komentárov, odpovedí a ďalších činností spojených s taggovaním v príspevkoch a samozrejme zabezpečenie toho, aby označený používateľ Story neprehliadol.

Pre Stories About You vyhradí Instagram samostatnú sekciu oddelenú od všetkých upozornení na platforme. Kedy, a či vôbec Instagram  novinku spustí na teraz nie je jasné. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.