Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.09.2019, 08:36

Viber umožňuje používateľom vytvárať vlastné samolepky priamo v aplikácii

Majú tiež možnosť zvoliť si, či samolepky použijú len pre svoju vlastnú komunikáciu alebo dajú súhlas na ich používanie ďalším.

Viber umožňuje používateľom vytvárať vlastné samolepky priamo v aplikácii
Zdroj: Viber

Komunikačná aplikácia Viber uvádza novú funkciu nazvanú Create a Sticker, ktorá používateľom umožňuje jednoducho zapojiť kreativitu a vytvárať tak vlastné unikátne samolepky.

Aplikácia Viber je známa tím, že ponúka používateľom veľké množstvo samolepiek, které môžu posielať a vyjadrovať tak svoje pocity alebo sa jednoducho len dobre baviť. Minulý rok si jej používatelia poslali viac než 30 miliárd samolepiek. Teraz Viber umožňuje vytváranie vlastných samolepiek, ktoré dovoľujú ešte lepšie vyjadriť to, čo sa odohráva v ich životoch. 

Stačí otvoriť funkciu sticer creator v obchode s nálepkami alebo z odkazu na samolepky v akejkoľvek konverzácií. Používatelia môžu taktiež odfotiť, čo ich práve zaujalo a fotografiu okamžite pretvoriť  na samolepku. Je možné vytvárať sady až 24 samolepiek.

Funkcia sticker creator umožňuje:

  • Upraviť tvar samolepiek: s fotkami sa dá hýbať, otáčať ich požadovaným smerom, zaostrovať alebo vymazať pozadie pomocou čarovného prútika.
  • Dekorovať samolepky: aplikácia umožňuje samolepky ľubovolne dekorovať a dotvárať, pridávať texty, ďalšie samolepky, emotikony.
Zdroj: Viber

​Používatelia majú tiež možnosť zvoliť si, či samolepky použijú len pre svoju vlastnú komunikáciu alebo dajú súhlas na ich používanie ďalším. Stačí zvoliť si, či je sada samolepiek súkromná alebo verejná. V prípade, že verejné samolepky porušia pravidlá komunikácie na Viberi, budú odstránené.

Vytváranie vlastných samolepiek bude už v najbližších dňoch možné na telefónoch Android v Google Play Store a čoskoro to umožní aj IOS a Viber Desktop.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.