Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.09.2019, 20:02

Európska polícia rozbila gang organizujúci podvody s platenou televíziou

Podvodníci si porušovaním autorských práv prišli až na 100-tisíc eur mesačne.

Európska polícia rozbila gang organizujúci podvody s platenou televíziou
Zdroj: Reuters

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov. Podľa vyjadrení polície sa záťah týkal ilegálnych streamovacích služieb na internete.

Záťah organizovali vyšetrovatelia v Ríme a Neapole a podieľala sa na ňom polície a justičné orgány z Nemecka, Francúzska, Holandska, Bulharska a Grécka. Zadržaných pri ňom bolo 23 ľudí rôznych národností, ktorí si podľa talianskej polície porušovaním autorských práv prišli až na 100-tisíc eur mesačne.

Do obehu púšťali cez nelegálne streamovacie stránky prenosy, ktoré boli majetkom platených televízií. Len v Taliansku sledovalo nelicencované relácie päť miliónov ľudí, uviedla polícia.

"Zločinci veľmi zručne využívali na podvody najvyspelejší a najefektívnejší softvér," uviedli zástupcovia európskej justičnej agentúry Eurojust, ktorá akciu koordinovala. Skupina podľa nich používala zvláštne servery a programy, s ktorých pomocou otvárala zakódované televízne relácie a znovu ich vysielala na svojich internetových streamoch za nižšie poplatky.

Podľa Eurojustu ide zatiaľ o ojedinelý prípad podobne úspešného zásahu proti podvodníkom, ktorí obchádzajú autorské práva platených televíznych kanálov. Poškodené televízie prišli podľa agentúry o 6,5 milióna eur a niektoré z nich sa kvôli tomu dostali do existenčných problémov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.