Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.09.2019, 14:45

Kriminálka Za sklom je späť. Ponúkne pohľad na udalosti, ktoré nedávno otriasli Slovenskom

Pozrite si špeciálnu upútavku novej série.

Kriminálka Za sklom je späť. Ponúkne pohľad na udalosti, ktoré nedávno otriasli Slovenskom
Zdroj: TV JOJ

Kriminálka Za sklom sa vracia na obrazovky už vo svojej tretej sérii. Fiktívny príbeh bude mať opäť veľa podobností s realitou a ponúkne pohľad za sklo udalostí, ktoré nedávno otriasli Slovenskom.

Scenáristi Valéria Schulczová a Roman Olekšák sa inšpirovali minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a cez prizmu tejto hroznej udalosti poukazujú na zložitý stav v súčasnej spoločnosti.

V nových častiach nebudú chýbať hlavní hrdinovia predchádzajúcich sérií – Tibor „Maxo“ Maxovský (Tomáš Maštalír) a Norbert „Noro“ Višváder (Ján Koleník). Vyšetrovateľov z protizločineckej jednotky NAKA v minulosti postavilo vyšetrovanie náročného prípadu proti sebe, teraz budú pracovať opäť spolu.

“Naši dvaja vyšetrovatelia sú stále neistí v tom, kde je to dobro a zlo. V rámci toho pribudnú noví vyšetrovatelia, aj vyšetrovacích liniek bude viacej a prípadov, ktoré diváci uvidia, bude hneď niekoľko,” uviedol jeden z režisérov seriálu Róbert Šveda. 

V tretej sérii sa objavia aj také mená ako: Aja Žulová, Zolo Andrašovan, Tomáš Samo či Miro Miček, prezradili tvorcovia na facebooku. Novou postavou bude aj Šéf (Roman Luknár) so slabosťou pre svoju asistentku Majku, najmocnejší muž v krajine, ktorý je nútený po vražde novinára podať demisiu. Ďalšou novou postavou bude nenápadná vyšetrovateľka Silvia (Jana Kolesárová), ktorá stvárni parťáčku Hany (Zuzana Kanócz).

Tretia séria Za sklom odštartuje v utorok 1. októbra v hlavnom vysielacom čase o 20:35. Desať častí kriminálky sa začne práve tam, kde sa Slovensko zmenilo - vraždou novinára. Konkurovať mu budú Sestričky na Markíze a S úsmevom po Slovensku na Jednotke. 

Tretia séria bude finálnou, s ďalším pokračovaním seriálu tvorcovia ani televízia nepočítajú. „Oceňovaný seriál inšpirovaný reálnym príbehom dvojice policajtov, prepojením biznisu na politiku a skutočnými celospoločenskými udalosťami prichádza so svojimi záverečnými desiatimi časťami, ktoré prinesú najviac akcie a zvratov zo všetkých sérií,“ potvrdil šéf televízie Joj Marcel Grega na facebooku.

Za sklom uviedla TV Joj na obrazovky na jeseň v roku 2016. Prvé dve série mali po osem častí, tretia bude mať až desať. Nakrútila ho spoločnosť D.N.A. Production, ktorá pre televíziu v minulosti vyrobila seriály Dr. Ludsky a Dr. Dokonalý. Režisérmi sú Róbert Šveda (Špecialisti, Rex, Mordparta) a Peter Bebjak (Trhlina, Čiara, Správa, Slovania). Titulnú pieseň naspievala skupina Korben Dallas. Seriál si z tohtoročnej ankety OTO odniesol ocenenie Televízny počin roka, o ktorom rozhodujú novinári a redakcia časopisu Plus 7 dní.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.