Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
23.09.2019, 08:38

Najviac cien Emmy získala Hra o tróny, druhý skončil Černobyľ

Zlatú sošku ženy s krídlami držiacu atóm dostal Billy Porter za seriál Pose.

Najviac cien Emmy získala Hra o tróny, druhý skončil Černobyľ
Zdroj: HBO

Fantasy seriál Hra o tróny z produkcie televízie HBO štvrtýkrát získal americkú televíznu cenu Emmy v kategórii najlepší dramatický seriál. Jeho protagonisti si na udeľovaní týchto cien vyslúžili potlesk v stoji a dve ocenenia, najviac cien (štyri) si ale z ceremoniálu v Los Angeles odniesli tvorcovia britskej komediálnej série Potvora.

​​Tri z hlavných cien Emmy, vrátane ocenenia za najlepšiu minisériu, získal koprodukčný seriál spoločností HBO a Sky nazvaný Černobyľ o havárii rovnomennej jadrovej elektrárne na Ukrajine v roku 1986.

Špecifikom slávnostného večera bolo, že sa obišiel bez hlavného moderátora. Víťaza dvoch desiatok hlavných kategórií predstavovali v noci na dnes v Los Angeles slávne osobnosti filmu i televízie. Hneď na úvod zaskočila mnohých prítomných vizualizácia hrdinu animovaného seriálu Simpsonovci Homer Simpson.

Prvými ocenenými sa stali Alex Borsteinová a Tony Shalhoub, ktorí dostali Emmy za najlepšiu vedľajšiu rolu v komediálnom seriáli The Marvelous Mrs. Maisel.

Najlepším hercom vo vedľajšej úlohe v kategórii dramatického seriálu sa stal Peter Dinklage za Hru o tróny, ktorá sa v tomto ročníku stala celkovým víťazom s 12 Emmy po započítaní cien za technické a kreatívne kategórie udeľované už pred týždňom. Druhý v celkovom hodnotení skončil s desiatimi cenami seriál Černobyľ.

Do histórie amerických televíznych cien, ktoré sa prvýkrát udeľovali v roku 1949, sa dnes podľa agentúry AP zapísal herec a spevák Billy Porter, ktorý získal ako prvý muž otvorene sa hlásiaci k svojej homosexuálnej orientácii cenu Emmy za najlepšieho herca v dramatickom seriáli. Zlatú sošku ženy s krídlami držiacu atóm dostal Porter za seriál Pose o homosexuálnej a transgender komunite v Amerike v 80. rokoch minulého storočia.

Najlepšou herečkou v dramatickom seriáli sa tento rok stala za stvárnenie hlavnej úlohy v seriáli Killing Eve Jodie Comerová, pre ktorú je to prvá cena Emmy v jej hereckej kariére. Cenu pre najlepšieho herca v komediálnom seriáli si prevzal Bill Hader za stvárnenie hlavnej postavy v čiernej komédii Barry.

"Ako umelci musíme práve my meniť molekulárnu štruktúru sŕdc a myslí ľudí na tejto planéte. Prosím, pokračujme v tom, neprestaňme nikdy hovoriť pravdu," vyzval v ďakovnej reči svojich kolegov Porter.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.