Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.09.2019, 12:50

Extrémne premeny si získali divákov. Sú jednou z najsledovanejších relácií jesene

Reality šou o chudnutí bola opäť najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

Extrémne premeny si získali divákov. Sú jednou z najsledovanejších relácií jesene
Zdroj: TV Markíza

Reality šou Extrémne premeny Slovensko – Druhá šanca na život uviedla televízia Markíza prvýkrát na obrazovky pred dvoma rokmi. Divákov si slovenská verzia americkej reality šou podmanila už pri jej uvedení na obrazovky. Vo svojej aktuálnej sérii sa opäť zaradila k najsledovanejším reláciám sezóny.

Markíza zatiaľ odvysielala štyri časti. V stredu 25. septembra sa štvrtá premiérová epizóda stala opäť najsledovanejším nespravodajským programom dňa. V cieľovej skupine 12-54 rokov dosiahla sledovanosť 8,2 percenta a trhový podiel 26 percent.

Príbeh hudobníka Miroslava Budáča, ktorému sa pod vedením trénera Maroša Molnára podarilo schudnúť 56 kíl, pritiahol k obrazovkám 366-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Konkurenčný komediálny seriál Delukse si na Joj pozrelo 358-tisíc divákov.

Extrémne premeny odštartovala Markíza v stredu 4. septembra. Prvý diel si zatiaľ pripísal najnižšiu sledovanosť na úrovni 6,3 percenta s podielom 20,6 percenta. V rovnaký deň však uviedla na obrazovky TV Joj svoj nový komediálny seriál Delukse, na ktorý boli diváci zvedaví. Od druhej časti sa už Extrémne premeny v tejto cieľovej skupine dostali do vedenia a rekord si doposiaľ pripísali v tretej epizóde, ktorá mala sledovanosť rovných 9 percent a podiel 27,2 percenta, čo znamenalo 427-tisíc divákov pri obrazovkách.

​Formát reality šou má pôvod v USA, kde sa nakrúca od roku 2011 pod názvom Extreme Makeover: Weight Loss Edition. Šou zobrazuje príbehy ľudí s nadpriemernou váhou, ktorí musia za rok schudnúť pod dohľadom trénera, ktorý im pomáha a motivuje ich. Na Markíze sa pôvodná americká verzia šou s charizmatickým trénerom Chrisom Powellom a jeho manželkou Heidi vysielala od začiatku roka 2013.

Od roku 2017 už Markíza vysiela svoju vlastnú verziu pod názvom Extrémne premeny Slovensko. Prináša autentické príbehy slovenských ľudí, ktorí sa pustili do boja s extrémnou obezitou. Životy odvážnych účastníkov úspešne mení v obidvoch sériách sympatický tréner Maroš Molnár. Režisérmi šou sú Braňo Špaček, Roman Fábian, Martin Hasák a Boris Al-khalagi.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.