Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.09.2019, 16:55 Aktualizované dňa 28.09.2019 o 17:40

Víkendové politické relácie: Kresťanská agenda a voľba ústavných sudcov

Prinášame prehľad hostí a tém nedeľných politických relácií na Markíze, Jednotke RTVS a TA3.

Víkendové politické relácie: Kresťanská agenda a voľba ústavných sudcov
Zdroj: TV Markíza / Na telo

Najbližšie vydanie relácie Na telo na Markíze bude mimoriadne. Moderátor Michal Kovačič v štúdiu privíta dvoch politikov, ktorých politické súžitie pripomína talianske manželstvo - lídra OĽaNO Igora Matoviča a predsedu KDH Alojza Hlinu.

Obaja v minulosti pôsobili pod jednou značkou, čo im však dlho nevydržalo. Po čase to však opäť vyzeralo na zmierenie a pred rokom sa spolu dokonca postavili aj na pódium, z ktorého žiadali odchod ministerky vnútra Denisy Sakovej.

Opätovne ich však rozdelilo nedávne založenie frakcie “obyčajných kresťanov” v OĽaNO - Odvážne. Olej do ohňa navyše prilial podpis dohody KDH s koalíciou Progresívne Slovensko/SPOLU. Kto z nich bude hlasnejšie presadzovať kresťanskú agendu v politike?

Hosťami relácie O 5 minút 12, ktorú vysiela v nedeľu Jednotka RTVS budú štyria poslani parlamentu: podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár, podpredseda SNS Jaroslav Paška, predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár a podpredseda strany SPOLU Jozef Mihál.

S moderátorom Marekom Makarom budú diskutovať o aktuálnej politickej situácii,  voľbe kandidátov na ústavných sudcov, reforme zdravotníctva a predkladaní zákonov v najbližšom období.

Hosťami relácie V politike na TA3 budú Béla Bugár (Most-Híd), Jana Kiššová (SaS), Eduard Heger (OĽaNO), Róbert Puci (SMER- SD), Irén Sárközy (Most-Híd) a Veronika Remišová (Za ľudí).

S moderátorkou Ankou Žitnou budú diskutovať o spolupráci vo vládnej koalícii, budúcnosti strany Most-Híd, nových subjektoch na politickej scéne s spomaľovaní ekonomiky, jej príčinách a dôsledkoch a či je dôvod na paniku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.