Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.10.2019, 10:00

WhatsApp pracuje na funkcii "Disappearing Messages"

Novinka by mala byť dostupná v najnovšej aktualizácii.

WhatsApp pracuje na funkcii "Disappearing Messages"
Zdroj: Reuters

Dcérska platforma spoločnosti Facebook- WhatsApp pracuje na niekoľkých nových funkciách, ktoré by mali byť dostupné pri najnovšej aktualizácií.

Najzaujímavejšou novinkou, ktorá by sa mala podľa WABetaInfo čoskoro objaviť sú “Disappearing Messages”. Funkcia umožní používateľom to, čo predpovedá jej názov. Niektoré správy sa automaticky, podľa časového rámca nastaveného odosielateľom správy, odstránia z konverzácie po vypršaní platnosti.

Aktuálne sú dostupné informácie o tom, že intervaly pre zmiznutie správy sú dva. Jednou možnosťou je vypnutie funkcie a dva intervaly predstavujú 5 sekúnd alebo 1 hodinu. Po zmiznutí správu nebude možné nájsť ani v odstránených správach.

Dôležité je tiež uviesť, že funkcia “Disappearing Messages” bude dostupná v skupinových chatoch. Či bude možné používať ju aj v súkromných konverzáciách zatiaľ nevieme.

​Podľa WABetaInfo je táto funkcia momentálne v alfa verzii, takže WhatsApp na nej práve pracuje. Presný termín spustenia pre používateľov zatiaľ nie je známy.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.